Windows 10 sistem geri yükleme nasıl yapılır

banner186

Windows 10 işletim sisteminde sistem geri yükleme nasıl yapılır ? Windows 10' da sistem geri yükleme nerede bulunmaktadır? Sistem geri yükleme de dosyalar silinir mi?

Windows 10 sistem geri yükleme nasıl yapılır
Çağrı merkezi 17 Mart 2017 Cuma 17:02

banner192

Windows 10 işletim sistemi microsoft firmasının çıkardığı yeni tasarıma ve özelliklere sahip işletim sistemidir. Windows 10'u kullanmaya başladığınızda bir çok şeyi fark edeceksiniz ama en önemli özelliği kendi kendini tamir etme özelliği diyebiliriz.

Sistem hatası aldığınızda işletim sistemi kendini yenileyerek sizlerin mağdur olmasını önlemektedir. Bu yenileme bilgisayarınızı ilk haline getirebildiği gibi sizlerin oluşturduğu bir sistem geri yükleme zamanına görede işlem yapabilmektedir.

Windows 10 sistem geri yükleme

Sistem geri yükleme daha önce oluşturduğunuz bilgisayarınıza ait bir işletim sistemi kopyasıdır diyebiliriz. O kayıt esnasında bilgisayarlarınızda hangi ayarlar mevcutsa veya hangi programlar kurulu ise sistem geri yükleme özelliğini kullandığınızda bilgisayarınıza o yarlar ve programlar geri yüklenecektir. Özellikle bilgisayarınıza virüs bulaştığında bu özelliği kullanarak bazı virüsleerin silinmesini sağlayabilirsiniz. Bu yöntem her virüste ieş yaradığını söyleyemeyiz.

  • İlk olarak çalıştır ekranına ulaşınız. Açılan çalıştır ekranından msconfig yazarak enter tuşuna basınız.

  • Bu işlemin ardından Sistem Yapılandırması ayarları açılacaktır.

  • Bu ekranda yukarıda yer alan Araçlar sekmesine tıklayınız.

  • Araçlar bölümünde yer alan sisyem geri yükleme yazısına tıklayınız. Ardından aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

Windows 10 sistem geri yükleme

  • Bu ekranın alt kısmında yer alan Başlatma yazısına tıklayınız.

  • Önerilen Sistem Geri Yükleme noktalarından herhangi birini seçiniz

  • Sistem geri yükleme noktasını seçtiğiniz ekranın altında yer alan "Son" tuşuna bastığınızda sistem geri yükleme işlemi başlayacaktır.
banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×