General Mobile E-Tab 5 root atma şifre kırma

Andronova
Yazar Andronova 8 Minimum Okuma

General Mobile E-tab 5 tablet TWRP root atma, ROM atma ve yazılım yükleme recovery gibi işlemlerde ne gibi gereksinime ihtiyaç olduğundan bahsettik.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

General Mobile E-Tab 5 tablette şifre kırma yani güvenlik desen kilidini kırma resimli anlatımla kesin çözüme ulaşacağınız haberimiz fayda sağlayacağını düşünüyoruz. Tab tabletlerin bazı alanlarında kısıtlamalar olabiliyor. Çoğu oyun ve uygulama yüklemelere erişim engeli çıkabilir. Kısıtlı bir sisteme sahipti ve tabletler ilk dağıtıldığında akla gelen çoğu yöntem geçersizdi. Zamanla tablette rootlama yöntemiyle sorun ortadan kaldı.

Google Play Store yükleme ve kullanımı için yazımızdakileri yapmak gerekiyor. İşlemlerden sonra artık E-Tab 5′ e istediğiniz oyunları ve uygulamaları yükleyebileceksiniz. Ama adımları doğru yapmanız gerekiyor.

Not: Aşağıdaki sürücü kurulumunu en son yapacaksınız. Kurulumunu yaptığınız işlemlerde sürücü kendiliğinden yükleyebilir. Yüklemediğinde en son ikinci verdiğimiz bağlantı kullanılarak manuel yapılabilir. Artı ikinci verilen bağlantı içerisinde güvenlikle alakalı ilgili kilidin kaldırılmasını sağlayan dosyalara ulaşacaksınız. Yani her iki evrakların indirilmesini öneriyoruz.

General Mobile E-Tab 5 Root nasıl atılır?

UYARI! İçeriğimiz Root ve manuel yazılım işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatan bilgilendirme yazısıdır ve yasal sorumluluk kullanıcıya aittir. İşlemleri yanlış yaparsanız büyük ihtimal tablet açılmayacak. Ekran logo gelip yeniden başlayabilir. Ama endişelenmeyin sorunu tekrar aynı işlemleri düzgün bir şekilde yaparak çözebilirsiniz. Önemli olan sıralamaya dikkat etmeniz. İşlemleri sonuna kadar takip ediniz.

Adımlarda ilgili bölümden dosya yükleme gibi genel bilgilendirmeyi bulabilirsiniz. Aynı zamanda aynı bölümden General Mobile E-Tab 5 desen kilidini kırmak için işlem yapılabilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Tablette önemli bilgileriniz varsa yedeğini alın. Aşağıda verdiğimiz adresten ilgili dosyaları bilgisayarınıza indirin. Rootlama programını biz ilk yanlış olanla denedik ve sonra hata alınca doğru olan sürümle devam ettik.

Aşağıdan verdiğimiz program ve yardımcı araçları bilgisayara indiriniz. İşlem yapacağınız bilgisayar Windows 7 ise sürücüyü verdiğimiz bağlantıdan kurunuz. MTK USB driver olan dosyalarda Windows 10 desteği olmadığından ilgili dosyayı yönetici olarak çalıştırınız. Bunun için rar ile sıkıştırılmış dosyayı (usb_driver) bilgisayara çıkartın. Aşağıda General Mobile E-Tab 5 Root nasıl atılır detaylarına ulaşacaksınız.

General Mobile E-Tab 5 yazılım atma Recovery işlemi

Table için gerekli dosyaları aşağıdan indirebilirsiniz. Tüm dosyaları kendi ayarlayan otomatik kurulum dosyalarına bu adresten ve duruma göre manuel adımları teker teker seçerek yapacağınız işlemler için kullanacağınız dosyalara da buradan ulaşacaksınız. Ayrı ayrı verdiğimiz yükleme dosyalarının mantığında birincisi kolay yükleme sağlıyor ve sorun yaşadığınızda ikinci ile işlem yapanızı öneriyoruz. Yani birincisi yeterli olacaktır.

Otomatik dediğimiz bağlantıdan indirdiğiniz dosya exe halinde ve kurulum yaptıktan sonra “C:Program FilesTurkdevs” alanında gerekli dosyalara ulaşacaksınız.

ETAB 5 STOCK içerisinde “Flash_tool” üstüne tıklayarak çalıştırıp direk “Download” ile işlemi başlatıyorsunuz. Sonrasındaki işlemler için aşağıdakiler dikkate alınabilir. Sürücü sorunu yaşarsanız ikinci bağlantının içerisindeki sürücüyü bir deneyelim.

NOT: İkinci verdiğimiz dosya içerisindeki “flash_tool_v5.1524” uyumsuzluk gösterebilir. Sorunsuz olan ilk bağlantı içerisindeki “Turkdevs” olanla yapılmasını öneriyoruz.

 • Tableti kapalı duruma alınız.
 • Tableti bilgisayarınıza USB kablo ile bağlayın.
 • SP_Flash_Tool_v5.1524 bilgisayara indirip ve rarla sıkıştırılmış halini masaüstüne açınız. Yani klasörü dışarı çıkarınız. 
 • Smart Phone flash tool programını çalıştırınız. Bunun için klasördeki “Flash_tool” dosyasına tıklayın.
 • Yukarıdan “Options” seçeneğine tıklayınız. Açılan seçenekten “Checkswver” deki işareti yani onay tik’ ini kaldırın.
 • Download Agent yandaki Download klasörüne tıklayıp “MTC AllInOne_da.bin” dosyasını seçin. Sonra Scatter loading file’ daki klasöre tıklayıp “MT6592_ Android_ scatter.txt” seçin yani ekleyin.
 • Yukarıdakiler programa eklendiyse Recovery dosyasını ekleyin bunun için Recovery bölümüne sağ tıklayın dosya seçme bölümü açılacak ve “Twrp recovery etab5_mt8392” yi seçip ekleyiniz. Sonra “Download” butonuna tıklayın.
 • Aşağıdaki “Download boot loader” %100 olduğunda biraz beklemeniz gerekiyor.
 • Tamamlandıysa “Download Ok” yeşil tik işareti çıktıysa işlem başarılı gerçekleşti.
 • NOT: Eğer ilk adımlarda sorun olursa programı çalıştırdıktan sonra kabloyu takınız. Birde şarjın yeterli olduğundan emin olunuz. Pil şarjı bittiyse belki işlem yapılamayabilir.
General Mobile E-Tab 5 Recovery nasıl yapılır?
General Mobile E-Tab 5 Root atma şifre kırma
E-Tab 5 Recovery nasıl yapılır?
General Mobile E-Tab 5 şifre kırma
General Mobile E-Tab 5 şifre kırma
General Mobile E-Tab Root atma
E-Tab 5 şifre kırma
General Mobile E-Tab şifre kırma
General Mobile E-Tab 5 recovery yapma
General Mobile E-Tab 5 kurulum
General Mobile Root atma
General Mobile E-Tab 5 yazılım yükleme
General Mobile tablete yazılım atma

General Mobile E-Tab 5 şifre kırma

Geldik güvenlik kilidini kaldırmaya. Bunun için “Team Win Recovery Project” bölümüne gireceğiz. Bu bölümün açılması için yukarıdaki işlemin yapılması şart. Daha doğrusu aşağıdaki alan açılmıyorsa kesinlikle yukarıdakilerin uygulanması gerekiyor.

 1. Tablet kapalıyken “Ses açma tuşu” ve tabletin “açma kapatma tuşuna” basılı tutun.
 2. ETAB5_CRACK ve Gapps-modular-mini ikisini tabletinize atmanız gerekiyor.
 3. İlk seçeneklerden “Advanced” tıklayın.
 4. Açılan yerden “ADB sideload” tıklayın.
 5. Üstteki “Wipe dalvik cache ve Wipe cache” kutucuklarını işaretleyin.
 6. Sonra “Swipe to start sideload” butonunu soldan sağa doğru kaydırın.
 7. Kabloyla tableti bilgisayara bağlayın.
 8. Bilgisayara “etab5” cihazlar ve sürücüler şeklinde çıkacak. Buraya giriniz.
 9. Açılan “Internal storage” bölümüne girip “Download” klasörüne giriniz. Buraya “ETAB5 CRACK” ve “Gapps modular mini” sıkıştırılmış haliyle atıyoruz.
 10. Tablette üst kısımda “Home” (yukarı ok simgesi) seçeneği var. Buna dokunun.
 11. Açılacak seçeneklerden “Install” butonuna dokunun. 
 12. Açılan yerde biraz önce attığımız iki sıkıştırılmış dosya karşımıza gelecek. Yani “ETAB5 CRACK zip” ve “Gapps modular mini zip” şeklinde. Bunları kuracağız.
 13. Kurulum işlemi için ikisine teker teker üstüne dokunup çekip kuracağız. Kurulumu onaylamak için “Swipe to confirm flash” butonunu soldan sağa kaydırın. Her bir kurulumda işlem tamamlandığında ilgili kurulum ekranına dönülecek. Menü ile aynı bölüme geçip ikinciyi kurun. Her iki dosyanın kurulduğundan emin olunuz. Bizde ilkinde hata verdi tekrar denedik oldu. Hata uyarısını kırmızı yazıyla verdi.
 14. İşlem hatasız yapıldıysa “Reboot system” butonuna dokunun cihaz yeniden başlasın. www.andronova.net
General Mobile E-Tab 5 hard reset
General Mobile E-Tab 5 şifre kırma
General Mobile E-Tab 5 dosya atma
Tablet şifre kırma
General Mobile E-Tab 5 hackleme
TWRP bölümünden işlem yapma
General Mobile E-Tab 5 kilidi kırma
TWRP ile şifre kaldırma
General Mobile E-Tab 5 root yetkisi
TWRP alanında işlemler
General Mobile E-Tab rootlama
TWRP şifre kırma programı ekleme
General Mobile E-Tab 5 root nasıl yapılır
Tabletin şifresini kaldırma
General Mobile tablete root atma
Tableti yeniden başlatın

Tablette maalesef keyguardtestactivity hatası

DİKKAT! Eğer işlemleri doğru yapmadıysanız tablet açıldığında “Maalesef keyguardtestactivity durdu” hatası, “Ağ yok bağlantı bekleniyor” ekrana gelecek. Yani tablet kurulum ilk kayıt ekranı açılacak. Kısaca yetkili birimleri onayı ile kurulum bölümü açılıyor. Bu bölüm açıldıysa demek ki  E-Tab 5 kırma işlemini tamamlayamadınız. Tekrar ses ve güç tuşlarıyla aynı bölüme gidip iki dosyayı kurunuz.

General Mobile tablet şifre kırma

Aşağıdakiler sadece sürücü sorunu yaşayanların uygulayacağı işlemlerdir. Her iki öneri indirme dosyasında driver bulunmakta ve yüklenmediğinden manuel aygıt yöneticisinden yapabilirsiniz. Yine olmazsa internetten uyumlu olanı indiriniz. Her şeye rağmen olmuyorsa Windows 7 bir bilgisayardan işlemleri yapabilirsiniz.

General Mobile E-Tab 5 USB sürücü kurulumu

 • USB driver klasörünü bilgisayarın masaüstüne açınız. Klasör halinde olmasına dikkat ediniz.
 • MTC USB drive klasöründen installdrv çalıştırınız. Bunun için “installdrv” üstüne mause ile sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğine tıklayın.
 • Not: Bilgisayarınız 32 Bit ise “installdrv” çalıştırınız. Eğer Windows 64 Bit ise “installdrv64” çalıştırın.
 • Ekran bir şey hızlıca açılıp kapanacak. İşlem tamam. Ama garanti olsun diye bilgisayarı yeniden başlatabilirsiniz.  www.andronova.net
General Mobile E-Tab 5 Root atma şifre kırma
General Mobile E-Tab 5 USB sürücü kurulumu
General Mobile E-Tab 5 Root nasıl atılır?
General Mobile tablet sürücü kurulumu
General Mobile E-Tab 5 USB sürücü kurulumu
Android tablet sürücü kurulumu
General Mobile E-Tab 5 USB drive kurulumu
Android tablet sürücüyü yükleme
E-Tab 5 USB sürücü kurulumu
Bilgisayara tablet sürücüsünü yükleme

Sıradaki: Maalesef YouTube durdu

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir