Balıkesir gezilecek yerler rehberi

Balıkesir' de gezilecek yerlerden Ayvalık ve 10.5 Bandırma en önemli bölgelerinden biri. Her şehrin kendine has yerleri var. Bazılarında deniz bazılarında doğa ön planda.

Balıkesir gezilecek yerler rehberi
müşteri hizmetleri

Balıkesir hem ege hem Marmara Denizi’ne kıyısı olan bir şehirdir. Tarihi, kültürel ve turizm anlamında gelişmiştir. Bir günde gezip bitirilmeyecek kadar çok görülecek ve gezilecek yere sahip bir şehirdir.

1- 10.5 Bandırma

Balıkesir’in inci ilçelerinden biridir. Öğrenci, liman ve tatil ilçesidir. Bandırma ilçesinde, Bandırma feneri, Manyas kus cenneti, bandırma arkeoloji müzesi, Kapıdağ yarımadası, daskyleion antik kentini gezebilir ve Erdek’te denize girebilir, Avşa adasını görebilirsiniz. Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi de bu ilçede bulunuyor.

2- Ayvalık

Balıkesir’in en meşhur ilçesidir. Tatil anlamında daha çok tercih edilir fakat doğal ve tarihi güzellikleri de mevcuttur. Saatli cami, tarihi Ayvalık sokakları, cunda adası, şeytan sofrası, meşhur sarımsaklı plajı, Küçükköyü gezip Ayvalık turunuzu tamamlayabilirsiniz.

3- Balıkesir

Balıkesir'in kalbi yani merkezinde, doğal güzelliği ile bilinen Atatürk Parkı, Zağnos Paşa Cami, Kuvayi Milliye Müzesi, Balıkesir Saat Kulesi, Balıkesir Üniversitesi, Değirmen Boğazı tabiat parkı, şadırvan ve paşa konağını gezebilirsiniz.

4- Edremit

Doğal güzellikleri ile saklı Edremit ilçesi ise Kazdağları’nı görüp gezebileceğiniz şirin ilçesidir. Edremit de, Tahtakuşlar müzesini, hasan boğuldu göledini, anıt ağacını, Kazdağı Milli parkını, Sütüven şelalesini, Akçay Sahilini, Altınoluk amfi tiyatroyu, Antandros kültür parkını gezebilirsiniz. Edremit aynı zamanda Balıkesir hava alanının bulunduğu ilçesidir, alışveriş merkezleri ve outletleri ile ünlü olan ilçede hem gezebilir hem de Balıkesir de alışveriş keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.4Balıkesir gezilecek yerler rehberi