Kuşadası deniz manzaralı yerler

Kuşadası deniz manzaralı oteller tercih sıralamasında her zaman önceliği yer alır. Tabi bulunduğu konum ve etkinliklerde ön planda tercih edilir. Yorumlar her zaman önemlidir.

Kuşadası deniz manzaralı yerler
müşteri hizmetleri

Bu yazımızda Kuşadası'ndaki deniz manzaralı yerler hakkında bilgi vereceğiz. Tabii ki öncesinde Kuşadası hakkında kısa bilgi vereceğiz. Kuşadası Aydın iline bağlı bir ilçedir. Önemli turizm merkezlerindendir. 100.000 yakın nüfusu vardır fakat turist sayısıyla bu rakam 2 milyona kadar çıkabilmektedir. Aydın merkezine 71 km uzaklıkta yer alır. Aynı zamanda Kuşadası Türkiye'nin 3. en büyük limanıdır. Bu ilçemizde eski medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Şimdi deniz manzaralı yerler kısmına geçebiliriz.

1) Kuşadası Plajları Deniz denilince ilk akla gelen şey plajdır. Bu yüzden Kuşadası plajlarını ziyaret edebilirsiniz. Genellikle giriş ücreti yoktur fakat şezlong ve şemsiyeye ücret ödenmektedir. Gidebileceğiniz plajlar şunlardır;

  • Kadınlar plajı
  • Güvercinada plajı
  • Kuşadası yılancı burnu plajı
  • Kuşadası sevgi plajı

2) Güvercinada Kuşadası'nın simgelerindendir. Kuşadası körfezinin ağzındadır. Denizden gelebilecek saldırıları önlemek amacıyla yaptırılmıştır. Adada Barbaros Hayrettin Paşa'nın yaptırdığı bir kale ve İlyas Ağa'nın yaptırdığı bir sur vardır. Surlar adayı tamamen çevrelemiş şekildedir ve 3 metre yüksekliğindedir.

3) Didim Aydın sınırları içerisindedir. Kuşadası'na 1 saatlik bir uzaklıkta bulunmaktadır. Nem oranı burada düşüktür. Bunaltıcı havadan sıkılanlar tercih edebilir.

4) Zeus Mağarası Zeus'un, kardeşi Poseidon'u kızdırdığında buraya gelip sakinleşmesini beklediği söylenen mağaradır. Dilek yarımadasının girişinde bulunur. Bu mağaranın suyu ise dağdan gelen tatlı su ile denizin tuzlu suyunun karışmasından oluşur. Mağarayı çok fazla turist ziyaret etmektedir.

Kuşadası deniz manzaralı yerler

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 02:23