GIF Instagram' dan geçici olarak kaldırıldı

blank

Instagram' da görülen ırkçı GIF paylaşımı büyük tepkilere neden oldu. Olaya neden olan Instagram olmadığı ve bu desteğin geçici olarak durdurulduğu açıklandı.

teknik destek

Snapchat ve Instagram‘ dan GIF desteği kaldırıldı. Irkçı paylaşımlar nedeniyle büyük tepkiler alan sosyal paylaşım ağları geçici olarak GIF’ i kaldırdı.

Hikayelerde kullanılan çok sayıda GIF’ lerin arasında ırkçılığın yer aldığı paylaşımlar nedeniyle alınan tepkiler sonucu instagram‘ dan resmi bir açıklama geldi. “GIPHY” den kaynaklı bu durum çözülene kadar GIF olmayacak.

Her iki ağda yaptığı açıklamada normalde 13 yaş ve üstü aykırı GIF’ lerin yer aldığını ve bu tarz olaylarında daha önce olmadığı, olumsuz durum için üzgün olduklarını açıkladı.

GIF desteği durduruldu

Bazı kullanıcıların farketmesi ve gelen tepkilerin hızla büyümesi Snapchat ve Instagram’ ın hızlıca gerekli adımları atmasına neden oldu.

Kaldırılan GIF desteğinin kademeli olarak kullanıcılardan kaldırılacak.

GIF Instagram' dan geçici olarak kaldırıldı


Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 03:27

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!