Gizli instagram hesabını görme tehlikesi

media 3676

Instagram gizli hesabı görme uygulamaları tehlikeli saçabiliyor. Eskiden pek bilinmeyen virüs bulaştıran uygulamalar çok sayıda cihazda bulunabiliyor.

teknik destek

Instagram gizli hesaba bakma gibi çok sayıda uygulama bulunuyor. Hatta gizli profili görme, kimler takip ediyor ya da kimler takip ediliyor ve gizli hesaplardaki fotoğrafı videoyu indirmek için kullanılıyor. Pek ne kadar gerçek ve tehlikeli?

Tecrübe ile sabit olan şu ki çoğu uygulamanın işe yaramadığını söyleyebiliriz. Özellikle ücretsiz olanların çoğu reklam barındırıyor ve bazen insanı çileden çıkarabiliyor. Ama ücretli çok ama çok az uygulamanın işe yaradığını gördük. Tabi belli bir süre sonra instagram’ ın karşı bir önlem aldığını da gördük.

Bazılarının Ghosty adlı bir uygulamayı kullanarak gizli hesabın çok sayıda bilgisini gördüğünü yazmış ve bu durumdan şikayetçi olduklarını belirtmiş. Uygulamayı görenlerin çoğu durumdan şikayetçi ve ilkeli olmadığını düşünüyor. Bizde şikayetçi olanlara instagram’ ın şikayet adreslerini kullanmalarını ve isteyen Google Play şikayet formunu kullanabileceğini söylüyoruz. Çok fazla şikayet durumlarında olumlu bir karar alınabiliyor. 

Uygulamalar işe yarıyor mu?

Ciddi şekilde çalışma yapıolmış uygulamalar bulunuyor. Bunların geneli paralı veya reklamlı olan kısıtlı kullanıma sahip. Ama instagram her güncelleme yaptığında önemli şekilde bazı durumların geçersiz olduğuna şahit olduk. Hatta daha yeni instagram’ ın beğeni sayısını gizleme güncellemesini gördük. Yani artık beğenilerin sayısını göremiyoruz.

Yeni çıkan politikalar şu an geçerli mi bilemiyoruz ama uygulamaların virüs bulaştırdığı veya casus yazılım gibi çalıştığını defalarca gördük.

3. Parti uygulamalarında güvenlik sorunları

Çoğu uygulamanın az veya çok zafiyatı vardır. Bazılarında önemli açıklar sonradan görülebiliyor ve resmi mağazalarda uzun zaman yer aldığına şahit olunuyor. Bu da sıkı bir denetimin olmadığı düşüncesini doğuruyor.

Bilinmeyen ve emin olunmayan çok sayıda uygulama cihazda önemli yetkilendirmeye sahip olabiliyor. Sizin adınıza paylaşım yapabilecek veya bazı verilere ulaşabilecek tarzda.

Gizli instagram hesabını görme tehlikesi


Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2021, 00:10

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın