Gmail bir sorun oluştuğu için bu ileti görüntülenemiyor

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Gelen e-postayı açamıyorum Gmail bir sorun oluştuğu için bu ileti görüntülenemiyor hatası çıkıyor. Uyarı karşı taraf ile sohbet yapılamadığını belirten bir mesajdır. Çözümünde bir kaç kez denenmesi gerekebilir. Lakin her denemenizde aynı metin çıkıyorsa bu seferde çoklu yöntemlere bakmanız gerekecek.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Gelen maili açmaya çalıştığımda “Bir sorun oluştuğu için bu ileti görüntülenemiyor” yazısı ekrana geliyor ve mail açılmıyor. Bizde zaman zaman beyaz ekranda kalan veya bu tarz bir mesajla karşılaştığımız oluyor. Üst üste denememize rağmen aynı mesajın karşımıza geldiğini söyleyelim. İnternet bağlantısını değiştirdik ve mail uygulamasını açıp kapatmamıza rağmen aynı şekilde devam etti. Sonrasında denediklerimizi aşağıya ekliyoruz. Birden çok geldiğinde farklı adımlar işeeeyarayabiliyor.

Gmail ileti görüntülenemiyor sorunu

Gmail’ de ileti neden görüntülenemiyor sorularına cevaben anlık kopmalar, internet ve uygulamanın erişim sorunları sebep olabiliyor. Diğer olası durumları aşağıya sıralayacağız.

Bizde çıkan durum bağlantımızı değiştirmemize rağmen devam etmişti. Kapatıp açtık ama hala aynıydı. Sonra tarayıcı kullanarak ulaşmamız gereken e-postaya ulaştık. Lakin bu güne kadar 5-6 kez bunla karşılaştık. Bir kaçında uyguladığımız bir başka zaman işe yaramayabiliyordu. Bundan dolayı denediğimiz ve olası deneneceklerden de söz edeceğiz.

Çok sık kullanılan her uygulamanın bir engeli olabiliyor. Burada şüpheli algısının oluşması durumunda başka cihaz veya tarayıcı üzerinden hesaba girişmesi önerilir.

Diğer bir neden kullanılan bağlantının sorunlu olması. Bu bulduğunuz şehirle veya ülkeyle alakalı olabilir. Belki yurt dışındaki sistemlerden alakalı da olabiliyor. Aynı zamanda yasaklamalar durumunda deneyeceğinizi aşağıya ekliyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
  • Cihazı ve interneti kapatıp açınız. Modem kullananlar modemini kapatmalarını öneriyoruz.
  • Farklı bağlantı, cihaz ve bilgisayarlarla deneyiniz.
  • Gelen maili başka mail hesabınıza gönderiniz. İlet seçeneğine dokunun ve dahil et ile devam edin.
  • Kullanılan virüsü programının engellemesi mümkün. Devre dışı bırakarak deneyebilirsiniz. Tabi gelenden eminseniz.
  • Başka bir mail sağlayıcı hesabınıza bu mail’ i ekleyip oradan yönetiniz. Örnek bu hesabınızı Hotmail hesabına bağlayınız.
Gmail bir sorun olustugu icin 1
Gmail bir sorun oluştuğu için bu ileti görüntülenemiyor

Uygulamadaki aksaklıkların incelenmesi

Bazen yayınlanan yeni sürümlerde sorunlar görülebiliyor. Burada önceki versiyona dönülmesi çoğu zaman işe yarıyor. Diğer öncelik yapılacaksa uygulamanın ayarlarından bir kaç deneme yapılması. Bunun sıralamasını hemen aşağıya ekliyoruz.

  • Cihaz ayarlarından “Uygulamalar” bölümüne girin,
  • Gmail’ e dokunun,
  • Önbellek, sonra güncelleme kaldırmayı başlatın. Duruma göre diğerlerini uygulayın.

Uygulamanın erişim izinlerini kontrol ediniz.

Gmail’ i telefondan kaldırın ve tekrardan yükleyin. Baktınız aynı şekilde bir çok mailde uyarı çıkıyor o zamanda eski versiyonlara yönelin.

Gmail bir sorun olustugu icin 2
Gmail bir sorun oluştu hatasında yapılacaklar

Hesabın engellenmesi veya geçici durumlar

Çok fazla sürekli yapılan işlemlerden sonra sistemin kullanıcıyı engellemesi mümkün. Böyle bir şey varsa o zamanda başka cihaz ve bağlantıların kullanılması gerekiyor. Ama aşırı limit sınırlarına ulaşılmışsa o zamanda gün boyu bu şekilde devam edebilir. Yani beklemeniz gerekecektir.

Şifrenizi değiştirerek deneyiniz. Artı oturum açma seçeneklerine ek güvenlik ekleyiniz. Örnek telefona gelen kod ile giriş yapma gibi yöntemleri kullanın. Güven sağlayacaktır.

Ceza durumlarında bazı alanların çalışmadığı görülebilir. Geliştirici kullanımlarınızı sınırlar ve bazı alanlara ulaşmanızı engeller. Bu her uygulamada görülebilir. Beklemeniz ve devam eden durumlarda talep göndermeniz gerekebilir.

Geçici kısıtlamalarda ayarlara veya profile girip bir şeyleri değiştirmeye çalışırsınız. Değişmenize izin verilmiyorsa o zaman sistem veya yasaklamanın aklınıza gelmesi gerekir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.