Gmail hesabına ikinci e-posta ekleme

media 1117

Google' nin e-posta servisi olan Gmail hesabınıza kurtarma e-posta adresi tanımlamak veya tanımlı olan e-postayı değiştirmek istiyorsanız haberimizdeki adımları uygulayabilirsiniz.

Andronova

Gmail ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan e-posta servislerindne biridir. Gmail hesabınızın ileride çalınmasını önlemek için veya çalındığında tekrardan geri alabilmek için şifresini bildiğiniz ikinci bir e-posta adresi tanımlamanız gerekmektedir. Gmail hesabınıza kuırtarma e-posta adresi eklemek için aşağıdaki başilığımız altında yaınladığımız işlemleri uygulayınız.

Gmail hesabınıza ekleyeceğiniz ikinci e-posta adresinizin diğer adı kurtarma e-postasıdır. Bunun sebebide yukarıda belirttiğimiz gibi hesabınızın başkaları tarafından ele geçirilmesi durumunda kurtarma e-postası olarak kullanılmasıdır. Böyle olumsuz bir durum yaşadığınızda e-posta adresinize şifrenizi sıfırlayabileceğiniz bir link gönderilmketedir. Geln bu linke tıkladığınızda gmail sizlere yeni şifre girebileceğiniz bir ekran açaçaktır. Açılan ekranda yeni şifrenizi girerek hesabınızı kurtarabilirsiniz. Birde Gmail şifremi unuttum yazımıza bakınız.

Gmail ikinci e-posta hesabı ekleme

Bundan dolayı ikinci e-posta adresi hesabınızın güvenli açısından önemlidir. Ayrıca burada yer alan kurtarma e-posta adresi sadece gmail hesabınızın güvenliğini sağlamamktadır. Bu hesaba bağlı Google, Youtube vb servislerinizinde güvenliği açısından da önemlidir. Çünkü youtube kanalınız gmail e-posta adresiniz üzerinden çalışmkatadır. Gmail hesabınız çalındığı zaman youtube hesabınızda çalan kişilerin eline geçecektir.

Aşağıdaki adımları takip ederek gmail hesabınıza kurtarma e-postası ekleyebilir veya var olan e-postanızı değiştirebilirsiniz;

  1. İlk önce kurtarma e-postası tanımlayacağınız gmail adresinizde oturum açınız.
  2. Ardından tarayıcınızın adres çubuğuna myaccount.google.com/recovery/email yazarak enter tuşuna basınız.
  3. Gelen ekranda bir kurtarma e-postası ekleyebilir veya kurtarma e-postanızı değiştirebilirsiniz.

Gmail hesabına ikinci e-posta ekleme


Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 18:05

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın