Gmail hesapları nasıl yedeklenir

blank

Google ve ürünlerine ait Gmail hesaplarımı nasıl yedeklerim? Gmail hesabımın yedeğini nasıl alırım? Posta kutusu doldu e-postaların yedeği nasıl alınır? Resimli anlatım.

teknik destek

Google firması kazandığı para ve gelirleir olarka bu sektörde zirve olan bir firmadır. Google firmasına ait bir çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünleri kullanan milyonlarca kişi olduğunu söyleyebiliriz. İşte bu kullanıcılarının gmail hesaplarını ve googlenin diğer ürünlerini kullanırken yedeklemeyi arşivlemeyi nasıl yapabileceklerini bu haberimizde yayınlayacağız.

Google firmasının sizlere sunmuş olduğu başta gmail hizmeti olmak üzere Takvim, Fotoğraf, Hangouts, YouTube arama kayıtları, Google Drive ve Haritalar(Maps) kayıtlar gibi bilgileri nasıl arşivleyeceğinizi yayınlayacağız.

Gmail yedek alma

  • İlk olarak gmail hesabınız olaması gerekmektedir. Ayrıca bir kaç farklı ürün gurubu kullaıyor olduğunuzu düşünerek bu bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Gmail hesabınıza girş yapabilmek için www.gmail.com adaresini web tarayıcınızın adres çubuğuna yazarak giriş yapınız. Açılan gmail e-posta ekranında ise kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek giriş tuşuna basınız.
  • Bu işlemin ardından yine web tarayıcınızın adres çubuğuna google.com/settings/takeout yazarak enter tuşuna basınız. Tabiki bu işlem aşamasında gmail hesabınızı açtığınızı varsayıyoruz. Bu adım ile birlikte yedekleme işlemleri başlamış olacaktır.
  • Bu adrese girdiğinizde ise gmail ürünlerinden oluşan bir liste karşınıza gelecektir. Bu listeden yedeklemek istediğiniz ürünleri seçiniz tabiki bu ürünler kullandığınız ve içerisinde veri olan ürünler olacaktır. Ürünlerin yanında yer alan kutucuklara tıklayarak seçiniz. Bu işlemin ardından sayfanın altında yer alan sonraki yazısına tıklayınız.
  • Bir sonraki aşamada google sizlere yedekleyeceğiniz verilerin formatının nasıl olacağını, yedeklem yaparken hangi yöntemleri kullanmak istediğinizi soracaktır.
  • Google sizlere bu verileri yedeklemek için 50 GB veri alanı sunmaktadır. Burada sadece google içerisine değil farklı veri depolama araçlarınada yedekleme imkanı sizlere sunulmaktadır. Örnek olarak One Drive ve Drop Box gibi…  
  • Yedekleme bittiğinde sie google sizlere bu yedek dosyanızı indirebileceğiniz bir indirme linki e-postanıza göndermektedir.  Google firmasının göndereceği link verilerinizin büyüklüğüne göre zaman almaktadır. Son ekranınız aşağıdaki gibi olacaktır.

Gmail hesaplarımı nasıl yedeklerim

Gmail hesapları nasıl yedeklenir


Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2017, 11:46

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!