Gmail Hotmail hesap açma

Andronova
Andronova
3 Minimum Okuma

Gmail ve Hotmail hesap açmak için resmi web sitelerine ister cep telefondan, ister bilgisayardan girerek hesap oluşturma için istenilen bilgileri giriniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İnternet ortamında en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerden biri mail hesapları. Mail hesapları açarken çoğu kullanıcı problem yaşayabiliyor. Gmail adresi açarken şifre oluşturamıyor. Hotmail hesabı oluştururken kullanıcı adını kabul etmiyor? gibi birçok sorununuza ait çözümler haberimizde.   Gmail hesabına sıkça ihtiyaç duymaktayız. Örnek olarak bir Android cihaz satın aldığınızda bir uygulama yüklemek isterseniz ilk yapmanız gereken işlem bir gmail hesabı açmak olacaktır. Gmail hesabı oluştururken birçok adıma da dikkat etmek gerekir.  

Gmail hesabı nasıl açılır?

Gmail adresinin tercih edilmesinin en büyük artılarından biri kolay ve kullanılabilir bir mail hesabı olması ve içerisinde birçok uygulama, sosyal medya ve sayfaları içermesidir. Google hesabı açarken dikkat etmemiz gereken bütün adımları anlatıyoruz. Google hesabı tamamen ücretsizdir. 

Gmail ve diğer Google uygulamalarının hepsini tek bir mail hesabı ile yönetebilirsiniz. Bu uygulamalar nelerdir diye sorarsak eğer, Youtube, Google Plus, Google Drive, Google Play Store gibi birçok uygulamayı tek bir hesaptan yönetebilirsiniz. 

Gmail hesabı açarken telefon numarası istiyor: Gmail hesabı oluşturmak için öncelikle aşağıdaki linke gidiyoruz. 

Gmail hesabı oluşturma adresi : https://accounts.google.com/SignUp

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yukarıda yer alan linke tıkladığınızda aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecektir. Hesabı oluşturma adımlarını sırasıyla anlatalım. 
1. Ad ve soyadınızı yazınız
2. Kullanıcı adı seçiyoruz. eğer kullanıcı adınızı seçerken kırmızı karakterli bir hata alırsanız o kullanıcı adı uygun değil demektir. Farklı bir kullanıcı adı girerek tekrar denemelisiniz. Uygun mail adreslerinden de seçebilirsiniz. 
3. Şifre belirliyoruz. Şifrenizi belirlerken en az bir küçük harf, en az bir büyük harf ve en az bir karakter belirlemelisiniz. Şifrenizin uzunluğu en az 8 karakterden oluşmalıdır. Türkçe karakter kullanmıyoruz. 
4. Aynı şifreyi tekrar giriş yapıyoruz. 
5. Doğum tarihinizi seçiyoruz. 
6. Cinsiyet seçimi yapıyoruz. 
7. Cep telefon numaramızı yazıyoruz. Bu adım önemli çünkü şifrenizi unuttuğunuzda sıfırlama için en ideal adım telefon numaranızdır. Şifrenizi unutsanız dahi telefon numaranız ile geri alabilirsiniz. 
8. Mevcut bir hesabınız var ise girebilirsiniz. 
9. Konumu seçerek sonraki adıma geçiyoruz ve kurulumu tamamlıyoruz. Eğer hata alırsanız yukarıdaki adımları tekrardan dikkatli bir şekilde okuyunuz lütfen. 

Gmail Hotmail hesap açma
Gmail Hotmail hesap açma

Hotmail hesabı nasıl açılır?

Hhotmail hesabı açma: Hotmail, Outlook hesabı da aynı şekilde bir siteye üyelik alırken veya Facebook yada farklı bir sosyal medya hesabına üyelik yaparken ilk yapmamız gereken adımlardan biri bir mail hesabı oluşturmaktır. Microsoft hesabının en önemli özelliği şuan da bir Microsoft ürününe erişim yapmak istediğinizde bir Microsoft mail hesabına ihtiyaç duyacaksınız. 

Windows 10, Windows 8 gibi işletim sistemlerine erişim yaparken bir hotmail hesabına ihtiyaç duyacaksınız ve ilk yapmanız gereken bir Microsoft hesabı açmak olacaktır. Xbox Live, Outlook.com veya One Drive gibi site veya uygulamalara erişimde yine aynı şekilde bir Microsoft hesabına ihtiyaç duyarsınız. 

Bir Microsoft hesabı açmak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz. Öncelikle aşağıdaki Microsoft hesabı adresine gidiniz. 

Microsoft hesabı oluşturmak için adrese gidin : https://signup.live.com/signup?mkt=tr-TR&uaid=fdf7a391d4124c85a4f77a0efe565194&lic=1
Hesabı oluşturmak için aşağıdaki adımları dikkatlice takip ediniz.
1. Adınızı ve soyadınızı giriniz.
2. Kullanıcı adı belirleyiniz fakat daha önce kullanılmamış olması gerekmektedir. Eğer kırmızı bir uyarı alırsanız. Önerilen mail hesaplarından seçebilir veya başka bir hesap adı belirleyebilirsiniz. 
3. Şifre belirliyoruz. Şifrenizi belirlerken en az bir küçük harf, en az bir büyük harf ve en az bir karakter belirlemelisiniz. Şifrenizin uzunluğu en az 8 karakterden oluşmalıdır. Türkçe karakter kullanmıyoruz. 
4. Parolayı yeniden giriş yapıyoruz.
5. Ülke seçimi yapıyoruz. 
6. Doğum tarihini seçiyoruz. 
7. Cinsiyet seçimi yapıyoruz.
8. Ülke kodu ve telefon numarasını giriyoruz. Cep telefon numaranızı kaydetmeniz ilerleyen durumlarda şifrenizi sıfırlamak istediğinizde çok işinize yarayacak. O yüzden cep telefon numaranızı kaydediniz. 
9. Güvenlik kodunu giriş yaptıktan sonra hesabı oluşturabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak