GMail iOS 7 İçin Tekrar Güncellendi!

Google’ın iOS kullanıcılarına ayrı bir önem verdiğini hepimiz biliyoruz. Apple iOS 6 ile birlikte Google uygulamalarına sistemi içinde yer vermemeye başlamış ve Google’ı 3.parti uygulayıcısı gibi marketinde programlarını vermeye zorlamıştı. Google’da bundan gocunmadan hemen  işe koyulmuş ve Youtube başta olmak üzere tüm Google Play Hizmetlerini AppStore’da yayınlamaya başlamıştı.

teknik destek

iOS 7 ile birlikte özellikle görünüm açısından büyük değişimler gösteren işletim sistemine tüm program yapımcıları programlarını güncellemeye başlamışlardı. GMail uygulaması da ilk güncellene programlardan biri olmuştu ama geçtiğimiz gün yayınlanan 3.0 sürümü ile GMail artık mükemmele kavuştu diyebiliriz.

Google tarafından yapılan güncelleme bildiriminde programın şu özelliklere kavuştuğu bildiriliyor.

  • Uygulamanın arka plan çalışması yenilendi ve artık GMail’inizi güncellemeniz gerekmiyor. Sadece bildirim alıp almak istemediğinizi işaretliyorsunuz ve mailler otomatik olarak gelen kutusundaki yerini alıyor. Bu gerçekten çok iyi olmuş; sürekli mail geldi mi diye güncelleme yapmak durumunda kalmıyoruz.
  • Zaten bir Google hesabını telefonunuzda kullanıyorsanız artık mail adresinizi GMail uygulamasına tekrar girmeniz gerekmiyor. Telefondakji girişi otomatik tanıyarak sadece onayınızı isteyen GMail’e tek tıkla giriş yapabiliyorsunuz. Defalarca mail adresi ve şifre girmek istemeyen kullanıcılar için mükemmel bir çözüm olmuş.

gmail-ios-1

Google ve Apple arasında ki soğuk savaşta Google uygulamaların çeşitliliği açısından elini güçlendirirken Apple’da kendi uygulamalarını Google Play’de yayınlar mı dersiniz?

Güncelleme otomatik olarak gelmesiyse buraya tıklayarak güncellemeye ulaşabilirsiniz.

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir