Gmail mail engelleme

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Google' nin e-posta sunucusu Gmail' de gelen spam ve istenmeyen mailleri nasıl engellenir resimli olarak anlatmaya çalıştık. Android ve iPhone telefonlarda da aynı yöntemle engelleyebilirsiniz.

Sponsorlu reklam

İstenmeyen mailler ve mesajlar artık hayatımızın bir parçası oldu. Neredeyse önemli mailleri bile bu nedenle gözden kaçmakta. Kampanya mailleri, dolandırıcılık mailleri, pazarlama mailleri ve genel başlık altında spam mailler canımızı sıkmaya devam ediyor. Bu sorun için kesin olmasa da bir nevze çözüm olacak adımlara yer verdik.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Gmail, Google’ nin mail sunucusu. Dünyanın en çok kullanılan e-posta servislerinden biri. Eskiden daha çok Hotmail ve Yahoo kullanılırken, Google’ nin Android işletim sistemini çıkarması ve zorunlu Gmail ile büyük kullanıcı sayısına ulaştı. Güvenlik olarak çok iddialı olsa da arada bir güvenlik açıkları çıkabiliyor. Ama spam maillerde gerçekten çok başarılı. En azından kurumsal e-posta servislerinden çok ama çok daha iyi.

Sponsorlu reklam

Gmail mail engelleme

Gmail mail engelleme nasıl yapılır?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Gmail spam engelleme nasıl yapılır?

Yukarıda hem mail engelleme hemde spam bildiriminin nasıl yapılacağına yer verdik. Spam bildirimi yaparken aynı zamanda e-posta listesinden de çıkabilirsiniz. www.andronova.net

Spam mail engelleme dikkat!

Uyarı: Gelen mailleri açmadan önce tam nereden geldiğinden emin olunuz. Kimden bölümüne tıklayarak fake mail olup olmadığını analiz ediniz. Gelen e-posta da her hangi bir dosya varsa açmadan önce bilgisayara indirip hem virüs programı ile hemde online virüs taraması yaparak virüslü olup olmadığını kontrol ediniz. Aşağıda ilişkili haberler kısmında konu için daha detaylı olan hesap ekstresi e-posta virüsü haberini incelemenizi kesinlikle öneririz.


Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 04:38

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak