Gmail uygulamasını şifreleme

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Google e-posta servisinde Gmail uygulamasına şifre koymak için bazı adımlar bulunmakta. Bunların dışında ek güvenlik yapılandırmasını da yapabilirsiniz. Özel şifreleme seçenekleri ve telefon ekleme gibi.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Evrenin en büyük mail ağlarından bir tanesi olarak bilinen Google firmasına ait elektronik posta platformu Gmail de, mail hesabınızı farklı mail programları üstlerine konfigüre ederek kullanabilirsiniz. Gmail hesaplarınızı daha aktif veya kolay bir biçimde kullanmanızı sağlayan bu uygulama işlemlerinde, bir takım durumlarda kurulum aşamalarında farklı sorunlar ortaya çıkabilir. Örnek olarak şifreleme türleri veya güvenlik protokollerinden dolayı ortaya çıkan sorunlarda, kurulumlar da işin içinden çıkılamaz hal alıyor. 

Gmail şifre koyma

Özellikle Microsoft Office uygulamasında bulunan Outlook programı üstüne Gmail hesaplarınızı tanımlamak istediğiniz zaman, Google firması tarafından uygulanan 2 adımlı doğrulama prosedürleri, Outlook üstünden sorun çıkarabilir. 2 adımlı doğrulama olaylarında, Outlook uygulamalarında çalışmama durumu olacağı için Gmail hesabınız, Outlook üstüne kurulmayacaktır. Bu gibi durumlarla karşılaştığınız anlarda Gmail uygulamasındaki hesaplarınızı, Outlook uygulamasında özel bir şifre tanımlama işlemi yapmanız gerekecek. Bu işlem hem iPhone için hem de Android telefonlar için kullanılabilir.

Gmail özel şifre tanımlaması nasıl yapılır?

İlk olarak belirlenen linke basarak ilgili adrese girerek, Gmail hesabınız ile oturum açmanız gerekiyor. Oturum açtıktan sonra karşınıza, cihaz türlerini ve şifre oluşturacağınız uygulamayı seçmenizi isteyen bir pencere gelecek. Listelerde bulunmayan bir cihaz veya uygulama için şifre oluşturmak isterseniz, her 2 listenin alt bölümünde yer alan Diğer (Özel ad) alternatifine tıklayarak seçimlerinizi yapabilirsiniz. Gerekli seçim işlemlerini yaptıktan sonra “OLUŞTUR” linkine tıklamanız gerekiyor. Bu sayede uygulamaya özel şifre oluşturma taleplerinizi tamamlamış oluyorsunuz. Oluşturduğunuz şifre işlemlerini “kopyala ve yapıştır” sistemi ile istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Gmail uygulamasını şifrelemeGmail özel şifre tanımlaması nasıl yapılır?şifreleme ayarlarımedia 7115uygulama şifresi

Gmail uygulama şifreleme ayarları: security.google.com/settings/security/apppasswords

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Gmail şifreleme videolu anlatımı: İşlemi yapamadıysanız Youtube’ de videolu anlatım sistemleri ile detaylı bir şekilde bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 

Gmail güvenlik ayarları

Gmail şifreleme seçenekleri: Sağ üst kısımdaki hesap profile tıklayın. Hesabım butonuna tıklayın. Oturum açma güvenlikten “Google oturum açma” bölümüne girin. Buradaki seçenekleri kendinize göre yapılandırınız.

Gmail güvenlik ayarlarıGmail şifreleme seçenekleriGmail şifre koyma

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir