Göktürk 1 nedir? Göktürk 1 uydusu ne için kullanılacak?

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Göktürk 1 nedir? Göktürk 1 uydusu ne için kullanılacak? Göktürk 1 uydusu ne amaçlı kullanılıyor? Göktürk uydusu ne işe yarar? Türksat içinde kullanılacak mı? Teknoloji haberleri

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Göktürk 1 nedir? Coğrafi kısıtlama olmadan dünyanın hemen hemen her yerinden yüksek çözünürlükte uydu görüntüsü almayı sağlayan ve hem sivil alanda hemde askeri alanda kullanılacak. Ama özellikle askeri alanda hizmet vermesi beklenen uydunun adı Göktürk 1. Göktürk 1 birazdan fırlatılması bekleniyor.

Türkiye saatine göre 16:51′ de fırlatılacak. Yeni uydumuz, askeri alanda yüksek çözünürlükte uygulamaların kullanılması ile keşif ve gözetleme alanında büyük katkı sağlaması bekleniyor. Göktürk, yakıtsız tam 1070 kg kütleye sahip. Gelişmiş optik kamera ve çok yüksek çözünülüğüne sahip olup, güneş’ e eş zamanlı yörüngede kullanılacak.

Göktürk 1 nedir? Göktürk 1 uydusu!

Göktürk 1 nedir? Göktürk 1 uydusu ne için kullanılacak?

Uydumuz, TSK’ nın istihbarat amaçlı önemli ihtiyaclarını her hangi bir coğrafi kısıtlama olmadan, dünyanın her alanından görüntü alınabilecek bir Teknolojiye sahip. Göktürk 1 nedir? Göktürk 1 uydusu ne için kullanılacak? Göktürk 1 uydusu fırlatılıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

TSK için öneme sahip uydumuz istihbarat amaçlı kullanılacak!


Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 02:39

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak