Google Allo bilgisayarda kullanma

Google Allo bilgisayarda kullanma Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemli bilgisayarda nasıl kullanılır? Ayarlardan Web için Allo bölümünden kodu taratın.

Andronova

Whatsapp mesajlaşma programı, tartışmasız bu alanda lider konumunda. Ama internet deyince her konuda lider olma gayretinde olan Google, mesajlaşma konusunda da birçok atılım yapıp Whatsapp’ı geride bırakmaya ve liderliğe oturmaya çalışıyor. Bu çalışmalardan biri de Google Allo uygulaması. Google Allo Web’ten sonra bilgisayarlarda da kullanılacak olan Google Allo PC sürümü kullanıcılara sunuldu.

Kullanımı birçok yönden Whatsapp Web uygulamasına benzese de bazı farklılıklar bulunmakta. Google Allo PC kullanabilmek için Android yüklü bir telefonda da Google Allo uygulaması olmak zorunda. Yakın zamanda İOS cihazlar için Google bu uygulamayı kullanıma sunacak.

Google Allo bilgisayarda kullanma

Bilgisayara Google Allo yükleme

Google Allo Pc’yi kullanmaya başlamadan önce PC web tarayıcısının da Google Chrome olması gerektiğini belirtmek lazım. Google her alanda egemenliğini pekiştirmek istiyor olmalı ki başka bir tarayıcıya izin vermiyor. Google Allo Pc uygulamasını indirdikten sonra uygulamayı açın.

Ekrana bir QR kodu gelecek. PC’deki bu kodu mobil cihazdaki Google Allo uygulamasını açarak taratmak gerekiyor. Android mobil cihazdaki uygulamanın sol üst kısmındaki 3 çizgi işaretli menü tuşuna tıklayıp ”Web için Allo” yazısı görülünce bilgisayardaki kod taranacak hale gelecektir.

Eğer bu seçenek görünmezse Google hesabı ile senkronize etmek gerekir. Bunun için Ayarlar – Hesap – Google Hesabı seçeneği ile hesap eklenebilir. Bu durumda PC’deki kod taranabilir hale gelecektir. Kod tarandıktan sonra artık Google Allo PC uygulaması kullanıma hazırdır.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın