Google Allo bilgisayarda kullanma

Google Allo bilgisayarda kullanma Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemli bilgisayarda nasıl kullanılır? Ayarlardan Web için Allo bölümünden kodu taratın.

Google Allo bilgisayarda kullanma
banner192

Whatsapp mesajlaşma programı, tartışmasız bu alanda lider konumunda. Ama internet deyince her konuda lider olma gayretinde olan Google, mesajlaşma konusunda da birçok atılım yapıp Whatsapp'ı geride bırakmaya ve liderliğe oturmaya çalışıyor. Bu çalışmalardan biri de Google Allo uygulaması. Google Allo Web'ten sonra bilgisayarlarda da kullanılacak olan Google Allo PC sürümü kullanıcılara sunuldu. 

Kullanımı birçok yönden Whatsapp Web uygulamasına benzese de bazı farklılıklar bulunmakta. Google Allo PC kullanabilmek için Android yüklü bir telefonda da Google Allo uygulaması olmak zorunda. Yakın zamanda İOS cihazlar için Google bu uygulamayı kullanıma sunacak.

Google Allo bilgisayarda kullanma

facebook müşteri hizmetleri

Bilgisayara Google Allo yükleme

Google Allo Pc'yi kullanmaya başlamadan önce PC web tarayıcısının da Google Chrome olması gerektiğini belirtmek lazım. Google her alanda egemenliğini pekiştirmek istiyor olmalı ki başka bir tarayıcıya izin vermiyor. Google Allo Pc uygulamasını indirdikten sonra uygulamayı açın. 

Ekrana bir QR kodu gelecek. PC'deki bu kodu mobil cihazdaki Google Allo uygulamasını açarak taratmak gerekiyor. Android mobil cihazdaki uygulamanın sol üst kısmındaki 3 çizgi işaretli menü tuşuna tıklayıp ''Web için Allo'' yazısı görülünce bilgisayardaki kod taranacak hale gelecektir. www.andronova.net

Eğer bu seçenek görünmezse Google hesabı ile senkronize etmek gerekir. Bunun için Ayarlar - Hesap - Google Hesabı seçeneği ile hesap eklenebilir. Bu durumda PC'deki kod taranabilir hale gelecektir. Kod tarandıktan sonra artık Google Allo PC uygulaması kullanıma hazırdır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Google Allo bilgisayarda kullanma adresi
Google Allo bilgisayarda kullanma adresi - 11 ay Önce

allo.google.com/web adresine giderek telefona yüklü allo ayarlarından web sitesindeki kodu taratmanız yeterli.

SIRADAKİ HABER
DMCA.com Protection Status