Google Analytics bağlantı yok bağlanmıyor hatası

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Google Analytics bağlantı yok hatası alanlara açıklama olarak “İnternet bağlantısı kurulamadı. Lütfen ayarlarınızı kontrol edin ve tekrar deneyin” uyarısı gelmekte. Bir kaç gün boyunca ara ara sürekli bu uyarı ile karşılaştık. WiFi bağlantısını kesip tekrar denediğimizde sorun devam ettiğini gördük. Lakin mobil internetle denediğimizde sorunsuz erişim yaptı.

Teknoloji destek

İnternet bağlantım var ama Google Analytics açılmıyor bağlantı yok sorunu çıkıyor diyenlerin yapacaklarını aşağıya ekleyeceğiz. Şu an sistemdeki bir aksaklıktan alakalı değilse o zaman bağlantıyla alakalı olma olasılığını düşünebilirsiniz. Özellikle dns tarafında sorun görülebilir.

Google Analytics neden bağlanmıyor?

Google Analytics neden bağlantı yok diyenlere maddeler halinde bir sıralama oluşturacağız. Yine deneyerek olası sebebi bulacaksınız.

İnternet bağlantısının olduğundan emin olunuz. Kopmalarda dahil genel bir değerlendirme yapılması gerekebilir.

Diğer önemli bir husus dns sorunlarında yaşanan bağlantıların kesilmesi. Bunu geçmişte çok sayıda sorunda karşımıza çıkmıştır. İnternete bağlanıyorum ama Google Analytics bağlanmıyor diyenler için önemli olacaktır.

Unutmadan çok sık tekrarladığımız bir başka sebepte sürekli aynı şeylerin tekrarlanmasından dolayı şüpheli görülen davranışların engellenmesi amacı ile yapılan kısıtlamaların yine buna neden olma olasılığı var.

Google Analytics’ e nasıl girilir?

Bağlantınızı kontrol ettikten sonra aşağıdakileri denerseniz büyük ihtimalle bir çözüme ulaşacaksınız.

 1. Kablosuz bağlantıyla deneyenlerin telefonun internetini kullanmalarını öneriyoruz. Yine burada oluştuğunda 3G ve LTE arasında değiştirilerek test edilmesi gerekiyor.
 2. WiFi için modemin kapatılıp açılması gerekebilir.
 3. Sürekli çıkanlarda deneme amaçlı elle dns girerek modemin kapatılıp açılmasından sonra kontrol edilmesi gerekiyor.
 4. Farklı bilgisayar ve mobil cihazlardan deneyerek bir yol bulabilirsiniz.
 5. Uygulamada bu şekilde çıkan uyarılarda uygulamanın kaldırılıp yeniden kurulmasını öneriyoruz. Telefonunun yazılımında uyum sıkıntısı görülürse bu seferde Google Analytics uygulamasının eski sürümlerini yükleyerek denemenizi öneririz.
 6. Farklı bilgisayar ve mobil cihazlardan deneyerek bir yol bulabilirsiniz.

Sistem ve internet tarafında yaşanabilecekler

Google’ un sistemlerinde görülen bir problemden dolayı geçici bir süreliğine hizmet verilemeyebilir. Bu her sene görülebilen sistem arızalarından biridir. Bunun kontrol edildikten sonra diğerlerine bakınız.

 1. Engellemelerin yaşandığı durumlarda farklı ağ ve cihazla denendikten sonra bazı denemeler yapılabilir.
 2. Kullandığınız sistemin güncellemelerinin yapıldığından emin olunuz.
 3. Sistemin tarihinde yanlışlık varsa kullanım engeli ile karşılaşacaksınız.
 4. Şüpheli durumlarda veya ceza olasılıklarında oturum içerisinde farklı değişiklikler yapılabiliyor mu kontrol edilmesi gerekiyor. Belki bir kaç saatin geçmesiyle sorun kendiliğinden çözülecektir.
 5. Android kullanıcıların uygulamalar alanına girip, bu uygulamaya dökünüp ve içerisinde yer alan seçenekleri çalıştırmaları yeterli olacak.
Google Analytics baglanmiyor
Google Analytics bağlantı yok bağlanmıyor

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.