Google, Android 4.4.3’ü Test Ediyor

blank

ufak çaplı güncellemeler yayınlandı. Arama motoru devi kısa süre içerisinde KTU72B yazılım numarasına sahip bir güncelleme yayınlayarak Android 4.4.3 kullanıcılarla buluşturacak.

teknik destek

Halihazırda çeşitli forum ve sitelerde özellikle Nexus 5 kullanıcılarının bazı yazılımsal hataları rapor ettikleri biliniyor. Google‘ın güncellemeyle Nexus 5’in pil tüketimini hızlandıran ve geçtiğimiz günlerde buradaki yazıda da değindiğimiz  telefondaki kameraya erişimi sağlayan mm-QCamera-daemon adlı yazılım sorununa çözüm getirmesi bekleniyor.

Android ekosisteminin en popüler geliştiricilerinden biri olarak gösterilen LlabTooFeR , Twitter adresinden Google’ın Android 4.4.3 güncellemesini test ettiğini duyururken, kamerada oluşan hatayı işaret ederek, güncellemenin ilk aşamada bu sorunu çözmeye yönelik olduğunu belirtti. Yine İtalyan Android sitesi tuttoandroid, Google’ın Android 4.4.3 için test sürecinin başlattığını kısa süre sunucu günlüklerinden elde ettiği belgeyle onaylamıştı.

Nexus 5’te yaşanan kamera yazılımı hatası ve bunun neticesinde oluşan pil sorunun Qualcomm işlemcili Galaxy Note 3 ve farklı cihazları da etkilediği yönünde açıklamalar var. Google’ın kısa süre içerisinde güncellemeyi FOTA üzerinden başlatması, hemen akabinde ise Android üreticilerinin sorunu yaşayan cihazlar için güncellemeyi dağıtıma sunması bekleniyor.

android

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!