Google, Android 4.4 KitKat ile Arayüzde Değişime Gidebilir!

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Bir sonraki Android versiyonun Android 4.4 KitKat olduğu geçenlerde resmen onaylanmıştı. Hatta Google bu anlamda Nestle ile (KitKat markasının sahibi) ortak bir pazarlama süreci başlatmış ve Kit Kat çikolata alanlara Nexus 7’nin yanı sıra Google Play kredisi ve çanta kazanma şansı sunmuştu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android 4.4’ün tanıtım tarihi için ekim ayı işaret ediliyor, hatta son olarak Nestle’nin Almanya KitKat Facebook sayfası da yöneltilen bir soru üzerine tanıtımın ekim ayı içerisinde yapılacağını bildirdi.

Android 4.4’ü beraberinde getirecek Nexus 5 cephesinde oluşan sızıntılarla telefona dair birçok detay öğrenilirken, Android 4.4 ise hala gizemini koruyor. Intel Geliştiriciler Fuarı ve Samsung tarafından yapılan “64-bit desteği” açıklamalarının ardından, söz konusu desteğin bir sonraki Android sürümünde yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. AndroidPolice tarafından dikkat çekilen bazı görüntüler ise Google’ın Android 4.4’te kullanıcı arayüzünde de değişimler planladığını göstermektedir.

Andorid 4.0 Ice Cream Sandwich’ten beri arayüzde radikal bir değişim öngörmeyen arama motoru devi bu süreçte sadece Android 4.2 ile kamera ve galeri uygulamalarında farklılığa gitmişti. Ancak arayüz genel hatlarıyla korundu.

nexusae0_kk2_thumb

Sitenin iddiasına göre Güney Kore için güncellenen Google Klavye, Android 4.4 Kitkat versiyonunda yer alması beklenen bir ekran görüntüsünü içeriyor. İlk bakışta muhtemelen değişimi fark etmeyeceksiniz, ancak durum çubuğunda yer alan simgelerin mavi renkten gri renge büründüğü anlaşılmaktadır. Wi-Fi simgesi biraz daha küçük görünüyor ve batarya simgesi ile saat arasındaki aralığın biraz da arttığı dikkatlerden kaçmıyor.

nexusae0_icons2_thumb

Bir diğer değişim ise hata ayıklama simgesinde fark ediliyor. Jelly Bean simgesinin yerini enteresandır ki, Key Lime Pie alıyor. Hatırlanacağı üzerine Android’in bir sonraki sürümü için KLP ismi çok anılmıştı. Anlaşılan bu durum etkisini hale gösteriyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Fark edilen bu detaylar buzdağının görünen kısmı olabilir ve Google, Android 4.4 ile arayüzde radikal değişimlere imza atabilir. Söylentiler de bu yönde gelişmeye devam ediyor olsa da, henüz yeterli somut bilgiler elde edilmiş değil.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak