Google, Android 5.0’ın İlk İpucunu Verdi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google‘ın yeni Android sürümünün ne olacağı merakı gittikçe artıyor. L harfiyle başlayan bir tatlı ismini almasını beklediğimiz sürüm için Android 4.5 ya da Android 5.0 olacağı şeklinde iddialar ortaya atılıyor, ancak Google’ın yayınladığı bir görsel yeni sürümün Android 5.0 olacağına dair önemli bir ipucu veriyor.

teknik destek

Arama motoru devi Android 2.3’ten bu yana paylaştığı görüntülerde ekranda yer  alan saati yeni Android sürümüyle ilişkilendirir. Android 4.0, Android 4.1 ve Android 4.4 sürümlerinin tümünde saat ipucunu kullanan Google, bir sonraki Android sürümünü de bu şekilde ortaya koydu.

Google, Twitter hesabından Nexus 5’in yer aldığı bazı görüntüler paylaştı. Tweet, Dünya Kupası maç programı ve maç skorlarının Google Now servisi sayesinde kullanıcıya aktarılacağı bilgisini veriyor. Android ve iOS kullanıcılar için güzel bir özellik, fakat paylaşılan görüntüde dikkati çeken ayrıntı telefonun saatinde gizli. Google, Nexus 5’in saatini 5.00’a ayarlamış. Bu ayrıntı bir sonraki sürümün Android 5.0 olacağına dair önemli bir ipucu olarak gösteriliyor.

25 Haziran’da Google Geliştiriciler Konferansı başlıyor. Etkinlik kapsamında Android Wear işletim sistemi  hakkında geniş bilgi, ayrıca LG ve Motorola cephesinden bu işletim sistemini taşıyan yeni akıllı saatlerin tanıtılması bekleniyor. Google’ın mobil dünyasında hatta bilişim dünyasındaki tüm servislerinde sağlanan en güncel gelişmeler, Android TV’nin tanıtımı ve Android işletim sisteminde sağlanan hem arayüz hem de altyapı değişimlerinin etkinlik kapsamında görücüye çıkması bekleniyor.

android-5

kaynak: phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!