Google, Android iOS Stilinde Yeni Bir Takvim Uygulaması

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Google, Android için iOS Stilinde Yeni Bir Takvim Uygulaması Hazırlıyor

Android sistem  altyapısında gün geçtikçe önemli gelişmeler sergiliyor olsa da, Google’ın sistemde sunduğu yerleşik uygulamaları, diğer Android üreticilerle kıyasladığımızda arama motoru devinin bu noktada geri kaldığını söyleyebiliriz. Neyse ki Google bunun farkında ve yerleşik Android uygulamaları için hizmetler geliştirmeyi sürdürüyor. Halihazırda Android için gelişmiş bir kamera arayüzü çalışmalarını sürdüren Google’ın benzer bir çalışmayı popüler uygulaması G-mail için de başlattığı görülüyor.

Google bu defa Android işletim sisteminde yer alan Takvim uygulamasına çeki düzen vermek için bir girişim başlatmış görünüyor. Geek.com sitesinin internet ortamına servis ettiği görsellerden anlaşıldığı kadarıyla Google, Takvim uygulamasında radikal anlamda değişimler öngörüyor.

Haziran ayında gerçekleşecek Google I/O konferansında resmen duyurulması beklenen Takvim uygulaması yepyeni sadece görünümlü, daha modern ve daha kullanışlı bir yapıya bürünüyor. Stok Android Takvim uygulamasında günler dikdörtgensel bir tasarım sunarken, uygulamanın yenilenmiş versiyonunda yuvarlak bir tasarım kullanılıyor. Randevular ve tatil günleri  ise renklendirilerek daha belirgin hale getirilmiş. Eminim ki birçoğunuz sızan ekran fotoğraflarını ilk gördüğünde görsellerin iOS 7 işletim sistemine ait olduğunu tahmin etmiştir.

Google, Android iOS Stilinde Yeni Bir Takvim Uygulaması

Google-calendar-new-UI

Daha basit bir gezinme deneyimi sunacak yeni Takvim uygulamasında ay görünümünde günleri ve randevuları ya da günlük aktiviteleri ayıran bir çizgi yer alıyor. Bunun dışında Google+ ile entegrasyon -bu sayede yaklaşan doğun günlerinin ayrı bir alanda görüntülenmesi ve tüm günün olaylarını özetleyen bir günlük oluşturulması yeni Takvim uygulamasına ilişkin sayabileceğimiz diğer yeni özellikler.

Yeni Takvim uygulaması ekran görüntülerinden anlaşıldığı kadarıyla hazır görünüyor. Uygulamanın son kullanıcıya ne zaman ulaşacağı hakkında herhangi bir tarih şu an için bilinmiyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir