Google, Android İşletim Sisteminde Ortaya Çıkan Güvenlik Açığı İçin Düzeltme Yayınladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bluebox adlı güvenlik araştırmacıları grubu geçtiğimiz günlerde neredeyse Android platformunda yer alan tüm cihazları etkileyebilecek bir güvenlik açığının varlığını duyurdu. Söz konusu açığın Android 1.6 Donut sürümünden beri var olduğu bildirilirken, şirket hazırlamış olduğu raporda Google’ın şubat ayında güvenlik açığından haberdar edildiğine de yer verdi.

teknik destek

Google, normal uygulamaları kötü amaçlı yazılım haline dönüştüren güvenlik açığı için üreticilere düzeltme yayınladı. Aslında Samsung’un yanı sıra bazı üreticiler ve özel ROM geliştirici grubu CyanogenMod kötü amaçlı yazılımdan haberdardı ve bir dizi güncellemeyle gerekli tedbirleri aldılar. Ancak bu tedbir sınırlı sayıda cihaz içindi ve platformdaki birçok telefon ya da tablet hala güvenlik açığıyla karşı karşıyaydı.

ZDNeT’te yer alan habere göre Google’ın Android İletişim Müdürü Gina Scigliano, güvenlik açığının çözümü için Android ortaklarına (OEM, HTC, Samsung, Sony, LG ve Huawei vb) bir yamanın sağlandığını doğruladı. Üreticilerden de konuya ilişkin bir açıklama gelir mi bilinmez fakat oluşturulan güvenlik yamasının kısa süre içerisinde birçok cihaz için sunulması bekleniyor.

Güncelleme desteği Google tarafından sağlanan Nexus cihazlar içinse herhangi bir açıklama yapılmadı.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!