Google Android Kullanıcıları İçin “Handwriting Input” Uygulamasını Sundu!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Google, Handwriting Input adlı uygulamayla Android cihazlara Türkçe dahil 82 farklı dille uyumlu el yazısı uygulamasını getirdi.

Teknoloji destek

Bu uygulama sayesinde Android kullanıcıları sanal klavye yerine parmakları veya cihaz kalemleriyle ekrana yazı yazabilecek ve çizim yapabilecektir. Kullanıcılar tek bir tuşla sanal klavyeden el yazısına geçilebilecek ve internet bağlantısı olmadan da el yazısı klavyesini kullanabilecektir.

Google uygulamayla ilgili açıklamasında el yazısı özelliğinin sanal klavye kullanımı zor olan dilleri desteklediğini söylüyor ve Çince gibi çoğu Güney Asya dillerinde standart bir kullanım olmadığı gerekçesiyle el yazısının cihazların kullanımını kolaylaştıracağını düşünüyor.

Handwriting Input

image

El yazısının, sanal klavyenin yaygın ve kolaylıkla kullanıldığı dillerde de hızlı ve rahat bir iletişim sağlayacağı öngörülüyor.

image

Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilen uygulama, henüz Türkiye’de kullanıma açılmadı. Uygulama, Android 4.0.3 ve daha üstü yazılıma sahip telefon ve tabletlerde kullanılabilecek.

Uygulamayı doğrudan telefonunuza indirmek için Google Handwriting Input indir bağlantısına veya Google Play Store’dan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Teknoloji destek
ETİKET: ,
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir