Google, Android Kullanıcılarına Daha Hızlı ve Gelişmiş Bir Çeviri Uygulaması Sunuyor

media 16117

Google‘ın tüm uygulamaları günlük hayatta fazlasıyla kullanılıyor, ancak Google Çeviri sahip olduğu yeteneklerle günlük yaşamda kullanıcıların en çok başvurduğu uygulamalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Yabancı dillere ilginiz varsa ya da sık sık seyahat eden birisiyseniz Google Çeviri uygulamasını defalarca kullanmışsınızdır.

Andronova

Google, 70’ten fazla dil arasında metin çevirisi yapan ve aynı zamanda konuşmaları, el yazılarını ve fotoğraflardaki metinleri doğrudan çeviren Google Çeviri uygulaması için kapsamlı bir güncelleme yayınladı. Uygulama artık yazılı ve sözlü çevirileri daha hızlı gerçekleştirirken, konuşmalarda artık canlı olarak tercüme edilebilecek.

El yazı karakterinde daha iyi sonuçlar sunulurken, uygulama döndürme hareketini de desteklemeye başladı. Tüm bu yeniliklerin yanı sıra  el yazısıyla giriş artık Hintçe ve Tay Dili için de kullanılabilmektedir. Ayrıca kamerayla giriş artık Afrikaanca, Yunanca, İbranice ve Sırpça dillerini de desteklemektedir.

Google Çeviri uygulamasına Google Play Store üzerinden erişebilirsiniz.

google

kaynak: phonearena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın