Google, Android N İsmi İçin Anket Düzenleyecek!

Google, önceliklerden farklı olarak, yeni Android N sürümünde yeni bir yöntemle, "N" harfinde hangi ismin olacağını yapacağı anket ile kullanıcılara soracak. Google'ın pazarın %80'ine hakim olan mobil işletim sistemi Android, son olarak Marshmallow şek

Google, Android N İsmi İçin Anket Düzenleyecek!
müşteri hizmetleri
Google, önceliklerden farklı olarak, yeni Android N sürümünde yeni bir yöntemle, "N" harfinde hangi ismin olacağını yapacağı anket ile kullanıcılara soracak. Google'ın pazarın %80'ine hakim olan mobil işletim sistemi Android, son olarak Marshmallow şekerleme ismini alan Android 6.0 sürümü ile, ilk versiyonlardan bu güne her yeni versiyonda alfabetik olarak kullandığı şekerleme isimlerini alıyor. Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, KitKat, Lollipop ve Marshmallow derken, sırada olan "N" harfi için hangi şekerleme isminin kullanılacağı ise oldukça merak edilen konuların başında yer alıyor. Android versiyonları sayfamızda tarihçeyi görebilirsiniz. Google'ın CEO'su Sundar Pichai Hindistan'da yaptığı konuşmada, yeni Android N'in ismini, büyük bir anket düzenleyerek kullanıcıların seçmesini sağlayabileceklerini duyurdu. Google, bir taraftan yeni sürümü hazırlamaya devam ederken, diğer taraftan da ismi konusunda çalışmalara şimdiden başlamışa benziyor. google-sundar-pichai-250614 N harfiyle oluşacak mümkün isimler arasında, Nutella, Nougat veya Nestlé gibi isimler öne çıkarken, henüz bu konuda kesin bir karar alınmış değildi. Görünüşe göre Google, bu sefer daha sosyal bir adım atıp, milyonlarca kullanıcının seçtiği isimle yola devam etmeye hazırlanıyor. Peki sizce yeni Android N sürümünün ismi ne olabilir? Yorumlarda fikirlerinizi paylaşmanızı rica ediyoruz.
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Teoden
Teoden - 4 yıl Önce

İyice Saçmaladılar yav daha %15 i bile yakalayamayan Marshmallow var ken tutup yenisini tanıtıyorlar şu güncelleme olayına çözüm üretecekleri yerden habire çıkarıyorlar kullanıcılar ulaşamdıktan sonra yeni sürüm çıkarmanın ne mantıgı var.

Enes Can Küçük
Enes Can Küçük - 4 yıl Önce

nutella ve nestle bir firma isimleri bunlar olmaz bence nougat da pek tanıdık değil google daha iyi bişey bulur bence

alper
alper - 4 yıl Önce

Android 7.0 Nogger...

Fuat Tırıs
Fuat Tırıs - 4 yıl Önce

Nut

EFG
EFG - 4 yıl Önce

Bence Nougat dahabiyi olur.

Doğan Aksoy
Doğan Aksoy - 4 yıl Önce

Nougat olur bncede diger isimler cok tanidik :)

Raşit Şefie
Raşit Şefie - 4 yıl Önce

Android, N ayır N olamaz!

Orhan Erday
Orhan Erday - 4 yıl Önce

nuttela

EbuBekir Erdoğan
EbuBekir Erdoğan - 4 yıl Önce

Nutella

mehmet kaya
mehmet kaya - 4 yıl Önce

Nougat olur büyük ihtimalle çünkü diğer isimler itici

Yasin Sarıkaya
Yasin Sarıkaya - 4 yıl Önce

Nutella ;)
Düzeltme: içeriği okumadan yazdım.öneriler arasında da nutella varmış

Mustafa Arslan
Mustafa Arslan - 4 yıl Önce

N gayet iyi yenisiyle uğraşmayalım :D