Google Android Wear İçin iOS Desteği Geliyor!

media 13423

Apple’ın yeni akıllı saati Apple Watch‘ın tanıtılmasından sonra Google‘ın Android Wear işletim sisteminde birşeyler oluyor. Hatırlarsanız daha önce de “Android Wear akıllı saatlere iPhone desteği geliyor” başlıklı bir haberimizi sizlerle paylaşmıştık.

Andronova

The Verge’in haberine göre Google, Android Wear‘a iOS desteği için son teknik detayları bitirmek üzere. Android Wear akıllı saatlerin doğrudan Apple Watch ile rekabet edebilmelerine olanak sağlayacak bu önemli güncelleme, söylenene göre 24 Nisan’da yayınlanacak.

Teknik olarak Android Wear, iOS ile senkronize çalışabilir ve örnek olarak telefonlardan uygulama yardımıyla bildirimler alabilir. Ancak asıl soru, Apple iOS için Android Wear uygulamasına izin verecek mi?

İzin vermesi durumunda, Apple en büyük rakibinin eline silahı verip, kendine doğrultmasına izin vermiş olacaktır. Ancak rekabet kuralları gereği vermesi de mümkün. Çok yakında neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın