Google Asistan Launcher Artık Android 4.1 Jelly Bean ve Üzeri Cihazlarla Uyumlu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google’ın Android 4.4 KitKat birlikte yer verdiği Google Launcher uygulaması  ilk olarak Nexus 5′te yer aldı. Yeni Launcher uygulaması Android 4.4 güncellemesi sonrası her ne kadar diğer Nexus ve Google Play Edition cihazlarda yer almamış olsa da, Google yeni başlatıcıyı Google Play’de yayınlayarak daha fazla kullanıcının yararlanmasını sağladı.

teknik destek

Android Jelly Bean’da yer alan arayüze nazaran daha sade ve şeffaf bir yapı barındıran Google Asistan Launcher’da büyüyen ikonlar, değişen bazı simgeler, durum çubuğu simgelerin beyaza bürünmesi, widget bölümünün ana ekranda arka bölüme yerleştirilmesi ve daha geçişler öne çıkan yenilikler oldu.

Şimdiye kadar sadece Android 4.4 KitKat ve üzeri cihazlar tarafından desteklenen Google Asistan Launcher yayınlanan güncellemeyle birlikte artık daha fazla Android cihazda kullanılabilecek. Google’ın yeni başlatıcısı artık Android 4.1 Jelly Bean ve üzeri versiyonlarla uyumlu hale getirildi. Jelly Bean’in tanıtımı üzerinden iki yıl geçmesine rağmen hala Android ekosisteminin yarısı tarafından kullanılıyor.

Android cihazınızın arayüzünden sıkıldıysanız ve telefonunuzun arabirimde stok Android deneyimi sunmasını istiyorsanız Google Launcher uygulamasını deneyebilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!