Google Asistan Launcher Play Store' dan kaldırılacak, yerine Google Pixel Launcher geliyor!

Andronova

Google, çok yakında Google Asistan Launcher Play Store'dan kaldırılacak ve yerine Google'ın Pixel cihazlarında sunduğu yeni Pixel arayüzü (Google Pixel Launcher) getirecek. İndir yükle!

Google’ın kullanıcılara Android’in en sade ve temiz haline ait deneyimi sunmayı amaçlayan Google Asistan Launcher, çok yakında Play Store’dan kaldırılacak. Yerine ise Pixel cihazlarda sunduğu yeni Pixel arayüz Google Pixel Launcher geliyor.

Android işletim sistemin kullanıcılar tarafından en çok beğenilen, iPhone kullanıcılarının hasetle kıskandıkları en önemli özelliklerin başında yer alan arayüz esnekliği, Android kullanıcılarına oldukça geniş imkanlar tanıyor. Bunların arasında elbette en önemli arayüz de Google’ın Nexus cihazlarında sunduğu ve sonradan Google Play Store‘da tüm kullanıcılar için yayınladığı kendi arayüzü olan Google Asistan Launcher. Sadeliği ve problemsizliğiyle, bir çok kişinin telefonuna nefes aldıran bu arayüz, çok yakında yerini yeni kardeşine bırakacak.

Google Pixel Launcher indir yükle

google pixel launcher

Nexus projesinden sonra çıkan Pixel cihazlarında kullanılan Pixel Launcher, artık tüm kullanıcıların kullanımına açılıyor. Oldukça başarılı olan Pixel arayüzü kullanıcılara özellikle klasör yönetimi seneçekleri ve alt ulaşım menüsü gibi farklılıklarla oldukça başarılı diyebiliriz. Gelen bir diğer yeni özellik ise, Google Asistan (Google Now) için yukarıda arama çubuğu yerine sağa kaydırma özelliği. Bu sayede hem yerden kazanım elde edilmiş, hem de Now kartlarının kullanımı Ok Google söylemek kadar kolaylaştırılmış. Özellikle bir nevi 3D Touch benzeri işleve sahip olan uygulama üzerinde basılı tutulup açılan özellik ve işlev menüsü ise esas bomba olmuş.

Google Pixel Launcher indir yükle

Google yeni Pixel arayüzünü bir süredir test ediyor ve sınırlı sayıda cihaz ve model desteği ile Play Store’da yayınlıyor. Mart ayında eski Google Asistan Launcher’ın Play Store’dan kaldırılacağı ve Pixel Arayüzü (Pixel Launcher) uygulamasının ise tüm cihaz ve modeller için indirilebilir hale geleceği söyleniyor. 

Pixel Launcher uygulamasını buradan indirebilirsiniz: play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.nexuslauncher&hl=tr

Ayrıca Pixel Launcher’ın cihazınız için indirilebilir hale gelmesini beklemek istemiyorsanız APK dosyasını buradan indirebilirsiniz: apkmirror.com/apk/google-inc/pixel-launcher/


Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 13:37

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir