Google, Bir Sonraki Android Sürümü için Yeni Kamera Yazılımını Onayladı!

Andronova
1 Minimum Okuma

Geçtiğimiz günlerde buradan duyurduğumuz haberde Google’ın Android işletim sisteminde yeni bir kamera yazılımı üzerinde çalıştığı bilgisini aktarmıştı. Android 4.4 KitKat kaynak kodlarında yapılan incelemelerde tespit edilen yeni kamera API‘si henüz tam anlamıyla hazır bir seviyede olmadığı gerekçesiyle Android 4.4’te serbest bırakılmamıştı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

CNet‘e konuşan bir Google yetkilisi konuya ilişkin detaylara açıklık getirdi ve Android’in bir sonraki sürümünde yeni bir kamera yazılımına geçileceği bilgisini doğruladı. Yeni kamera seviyesinde DRAW (sıkıştırılmamış format, ham fotoğraf) desteğinin yanı sıra seri çekim moduna da yer verilecek. Yüz tanıma özelliğinin de bulunduğu bildirilen kamera yazılımının bir sonraki (muhtemelen Android 4.4’ten sonraki sürüm) Android sürümünde yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Söz konusu özelliğin KitKat için ileriki aşamalarda yayınlanacak minör güncellemeler kapsamında da en azından geliştiricilere serbest bırakılması bekleniyor. Bu sayede geliştiriciler Android tarafında özellikle Nexus cihazlar için kamera özelliklerini ileri bir seviyeye taşıyabilir.

Android tarafındaki üreticiler akıllı telefonlarda konumlandırdıkları kameraları yazılımsal özelliklerle desteklerken, Nexus cihazlarda ise durum tam tersi. Birçok kullanıcı hem kamera performansından hem de kamera arayüzünden hiç de memnun değil. Bundan sonraki süreçte Android’in daha iddialı ve zengin özellikler donatılmış kamera özellikleri sunması artık beklenen bir gelişme.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: Androidandme

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir