Google bir sorun oluştu keşfet’ e bağlanılamadı

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Google Chrome bir sorun oluştu keşfet’ e bağlanılamadı hatası alanlara sistemin önerdiği daha sonra tekrar deneyin oluyor. Çoğunlukla internet problemlerinde ortaya çıkan bir durumdur. Çözümde yapılacakları aşağıya sıralayacağız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google keşfet’ e bağlanılamadı, internet erişiminde sıkıntı yaşayanların daha çok başına gelen erişim sorunlarından biridir. Keşfet alanında çıkan haberler görünmüyorsa önce bağlantınızı kontrol edin ve sonrasında gizli sekmeden bakabilirsiniz.

İşlemlerden önce kontrol etmeniz gereken ilk adım başkalarının aynı sorunla karşılaşıp karşılaşmadığının kontrol edilmesi.

Keşfete neden bağlanamıyorum

Keşfete bağlanmıyor sorunlarının temelinde bağlantı aksaklıkları yatsa da bazen güvenlik tarafında da kendini gösterebiliyor. Şüpheli görülen hareketlerde önlem amaçlı işlem yapılabiliyor.

Aramalarda bir sorun oluştu, Google’ un sunucularında çıkabilecek arızalarda oluşacağı gibi kullanıcının kendi sistemiyle alakalı olma olasılığı bulunuyor. Kontrol etmeniz adına deneme yapacağınız adımlar olacak.

 • Ülke içinde çıkan arızalardan dolayı da yaşanabilir. Bazense DNS arızalarında kendini gösterebilir.
 • Tarayıcının güncel olmaması veya problemli olmasından dolayı yaşanabilir.
 • İnternet kopmalarında yaşanma durumu da mümkün.
 • Ülke içerisinde yaşanan olumsuzluklarda en iyi yöntemlerden biri VPN kullanımıdır. Güvenilir programlarla ve bağlantılarla kontrol ediniz.
 • Virüs bulaşmasından dolayı yaşanma olasılığı da var. Bilgisayarda ve mobil cihazlarda test edilebilir.
 • Yazılım ve program uyumsuzlukları da yaşanabilir.
 • Şüpheli durumlarda başka bağlantı ile denenmesi çok önemli bir ayrıntıdır.
Google bir sorun olustu 1
Google bir sorun oluştu keşfet’ e bağlanılamadı

Google keşfete nasıl bağlanılır?

Güncel programlarla virüs taraması yaptıktan sonra birde internetten tarama yapabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İşlem yapacağınız Windows 10 ya da Windows 11 sisteme sahip bir bilgisayarsa büyük ihtimal sistem geri yüklemeyi çalıştırarak sorunu çözeceksiniz.

Telefonda ve PC’ de yapacağınız işlemlerde hem tarayıcı geçmişinin silinmesi hem sıfırlama olacak. Artı mobil tarafta ayarlardan bir şeyler yapabilirsiniz.

Uygulamadan yapılacaklar şöyle:

 • Android kullananların “Uygulamalar” alanına girdiğinde Google ve Chrome’ un içerisine girip önbellek ve güncelleme kaldırmayı çalıştırabilir.
 • Güncellemelerden kaynaklıysa, tarayıcıyı kaldırılıp eski versiyonlardan biriyle test edilmesini öneriyoruz.

Bilgisayardan yapılacaklar ise;

 • Noktalı alandan ayarlar,
 • Gelişmiş alandan “Sıfırla temizle” seçeneğini kullanın.

İlgili alanın altında “Uzantılar” bölümüne de göz atmanızı öneriyoruz. Virüs ve ekli program uzantılarını burada göreceksiniz. Buraya giremezseniz Google temizleme aracını kullanabilirsiniz. Ya da tarayıcı temizleme programından yararlanabilirsiniz.

Google bir sorun olustu 2
Google keşfete bağlanılamadı

İşlemlerden sonra süreli aynı şekilde devam hatalarda sistem kontrolü için gelişmiş tarama sistemlerinden yararlanılabilir. Analiz yapılırken alternatif tarayıcıların da kullanılması gerekiyor.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.