Google Chrome sekmelerini gizleme eklentisi

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Açık olan Google Chrome sekmelerini gizleme işlemi için yardımcı bir araç işinizi çözecek. İçeriğimizdeki öneri aracın güvenirliği zamanla değişeceğinden dolayı yapılan yorumlar ve güncellemeleri kontrol edin.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bilgisayarınızın başındasınız ve kimsenin görmesini istemediğiniz bir işle uğraşıyorsunuz ( mesela iş ile ilgili önem arz eden ve başkalarının görmesini istemediğiniz şeyler ) ve siz tam yaptığınız işe odaklanmışken birden biri çat kapı içeri girdiğinde kısayol butonuna dokunduğunuzda gerekli gizleme işlemi gerçekleşmiş olacak.

Endişelenmeyin artık Chrome tarayıcıya ekleyebileceğiniz Panik Butonu eklentisi sizin hayatınızı kurtarabilecek. Google Chrome ‘a ekleyebileceğiniz bu eklenti ile tek tıkla veya klavyeden sizin belirlediğiniz tek tuşla ekranda açık olan bütün sekmeleri anında kapatabilecek özelliğe sahip.

Google Chrome sekmeleri
Google Chrome sekmelerini gizleme eklentisi

Chrome Web Mağazası üzerinden rahatlıkla ücretsiz bir şekilde ulaşıp tarayıcınıza ekleyebileceğiniz Panic Button eklentisi, bir numara tek tık yaparak tüm sekmeleri hemen anında gizleyip sonrasında isterseniz tehlike geçtikten sonra gene geri yüklenmesini sağlıyor.

Rahatlıkla tarayıcınıza kurabileceğiniz bu eklentiyi tarayıcınıza kurduktan sonrasında adres çubuğunun hemen yanında üzerinde ünlem ” ! ” işareti olarak göreceğiniz kırmızı yuvarlak bir buton gelecek. Butona bastığınız anda az öncede belirttiğimiz gibi tüm açık sekmeler hemen gizleme konumuna geçecek.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Panik Butonu aktif bir durumda iken yeşil yuvarlak bir butona dönüşüyor ve isterseniz eklenti  ayarlarına girip sizin istediğiniz tuş kombinasyonunu klavyeniz de kısayol oluşturarak kullanabiliyorsunuz.

Eklenti kurulduktan sonra kısayol olarak F4 tuşu seçili olacak şekilde kuruluyor ve isteğiniz göre farklı bir tuşla değiştirebiliyorsunuz. Sekmeler gizleme konumuna alındıktan sonra eğer biri gelirde gizli sekmelerinizi açmak isterse sizin belirlediğiniz şifrenizi girmek zorunda.

Yukarıda bahsettiğimiz aracın dışında isterseniz Chrome sekmelerini gizleme programı olarak en iyi yorum alan programlara göz atarsınız. Lakin bu kuracağınız bir program olmadığından dolayı sistemi pek meşgul etmez.

Uyarı olarak bir notumuz olacak. Chrome sekme gizleme programı adı altındaki bazı paylaşımlarda virüs olma olasılığı var. Bunların işleyişinde farklılıklar oluyor. Örnek birinde bakıyorsunuz karşınıza istemediğiniz şekilde açılır reklamlar gelir. Diğer türlü verilerin çalınması için arka planda çalışma yapan zararlı programlarda var.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak