Google Chrome şifre koyma şifreleme

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Google şifre koyma yani Chrome tarayıcısına şifre koyulabildiğini biliyor muydunuz? Birinin Chrome kullanmasını engellemek için iyi bir yöntem. Düşünün çocukların erişimine şifre koyabilirsiniz. Peki şifreleme nasıl yapılır?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google Chrome tarayıcısını şifrelemek ister misiniz? Bunun için bir programla rahatlıkla bu mümkün. Aslında bu bir uzantı. Yani Chrome ekleyeceğiniz bir uzantıyla Chrome parola koyabilirsiniz.

Google Chrome nasıl şifrelenir? Ortak kullanılan bir ağ üzerinden ya da bilgisayar üzerinden Chrome arama motorunun şifrelenmesi, kullanıcılar açısından büyük avantajlar sağlayabilir. Yaptığı eylemleri gizlilik içerisinde sürdürmek isteyen ve eriştiği sitelere, verilere ya da dökümanlara başkalarının ulaşmasını istemeyenlerin tercihi, Chrome arama motoruna şifre koymaktan yana oluyor. Özellikle, sosyal medya bağımlısı ya da internet meraklısı çocukları, bu aktivitelerden biraz da olsa uzak tutabilmek için, tarayıcıyı şifrelemek oldukça olumlu sonuçlar doğurabilir. Chrome şifre koyma işlemi, bu yönüyle ebeveynlerin de büyük ilgisini çekiyor. Şifreleme işlemi basit birkaç uygulamadan geçerek, saniyeler içinde sonuçlandırılıyor.

Sadece çocukları bilgisayardan uzak tutmak amacıyla değil, kısa süreliğine de olsa bilgisayar başından ayrılmak zorunda kalan kişilerin, sekmelerini ya da tarayıcıyı komple kapatmak yerine, bir kilit koyarak geri geldiklerinde yeniden açma şansları bulunur. www.andronova.net

Google Chrome şifre koyma şifreleme

Google Chrome şifre koyma programı

Google Chrome şifre nasıl koyulur? Bu kapsamda en çok tercih edilen ve en iyi sonuç veren programların başında “Browser Lock” geliyor. Programı indirmek ve kurmak için Chrome web mağazasına gidilerek programı arattıktan sonra “Chrome’a Ekle” diyerek, programın tarayıcıya eklenmesi sağlanır. Bu eklentide şifre belirlemek için sırasıyla “Araçlar-uzantılar” üzerinden eklenti seçeneklerine girilir ve yeni bir şifre belirlenerek kaydedilir. Şifreyi kaldırmak için de “Ctrl+Shift+L” tuşuna basmak yeterlidir. Bu aşamadan sonra, Chrome her açıldığında parola isteyecektir. Parolanın üst üste yanlış girilmesi, eklentinin kilitlenmesini sağlamaz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google Chrome şifreleme programı: chrome.google.com/webstore/detail/set-password-for-your-bro/cjmjgijhapgicbhmniemjkjeaedanank

Chrome şifrelemeGoogle Chrome şifre koyma programıgoogle şifre koymaşifreleme programışifre nasıl koyulur


Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 02:00

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir