Google Chrome Spora fidye virüsü

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Google Chrome Spora virüsü (Cryptolocker) bulaştığı bilgisayardaki tüm dosyaları şifreliyor kilitliyor! Yeni fidye virüsü nasıl temizlenir? Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 virüs programı var mı?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Hackerların yeni gözde virüsü Spora, Cryptolocker virüsü gibi tüm dosyaları şifreliyor!  Virüs özellikle Google Chrome tarayıcısını hedef alıyor.

Her hangi bir siteden program ve oyun indirmeye çalışırken ya da virüsün yerleştirildiği siteye girdiğinizde otomatik olarak inmeye başlayan virüs kendini otomatik olarak yüklüyor. Bulaştığı bilgisayarda bulunan tüm dosyaları anında şifreliyor. 

Google Chrome Spora fidye virusu

Bu virüsün direk inmesi ve kendini kurması Google Chrome’ nin açık kaynak kodlu tarayıcı olmasından kaynaklanıyor. Virüsün yer aldığı sitede yer alan yazıyı okunamayacak şekilde göstererek sanki yazı tipi dosyası yüklenmesi gerekiyormuş gibi göstererek virüslü dosyayı çalıştırmanızı hedefliyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Spora virüsü aynı zamanda Google Chrome logosunu da kullanarak inandırıcı görünmek istiyor. Ekran sahte bir hata getirerek dosyanın inmesini sağlıyor. Chrome bu virüsü sanki zararsız gibi görüp indmesine müsade ediyor. İnen dosya anında kendi kendine yükleme yapıyor.

Spora fidye virüsünü şuan için bazı virüs programları zararlı yazılım olarak algılamıyor. Bu virüs için şimdilik çözüm bulunmuyor. www.andronova.net

Google Chrome Spora virüsü tüm dosyaları şifreledi

Google Chrome Spora virusu temizleme

Google Chrome Spora virüsü tüm dosyaları şifreledi açma temizleme


Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2017, 17:55

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak