Google Chrome uygulamasında sayfa içi arama

Andronova

Google Chrome mobil uygulamasında ziyaret etmiş olduğunuz sitelerde sayfa içi arama özelliğini nasıl kullanabileceğinizi bu haberimizde yayınlayacağız.

Mobil sektöründe marketler bulunan bir çok web uygulaması bulunmaktadır. Fakat bu tarayıcıların bir çoğunun kullanımı yok denecek kadardır.  Web tarayıcı uygulamaları içerisinde en çok kullanılanı ise Google şirketi tarafından geliştirilen Chrome uygulamasıdır. Bu haberimizde Chrome uygulamasında ziyaret etmiş olduğunuz sitelerde sayfa içi aramanın nasıl yapılacağını sizlerle paylaşacağız.

Google firması geliştirmiş olduğu uygulamalarda yeni özellikler ekleyerek kullanıcılarının daha verimli olarak uygulamalarını kullanmalarını sağlamaktadır. Kullanım kolaylığı sağlayan bu özellikler kullanıcı deneyimini de aynı zamanda artırmaktadır. Bu haberimizde internet üzerinden herhangi bir araştırma yaptığınızda aradığınız kelimenin sayfada hangi yerde olduğunu bulmanızı sağlayan Sayfada Bul özelliğini paylaşacağız. Sayfada Bul özelliği ile kelimenin hangi satırda hangi paragrafta yer aldığını kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Google Chrome sayfa içi arama

Peki Google Chrome uygulamasında sayfada bul özelliğine nasıl ulaşabiliriz ? Bu sorunuza cevap vermeden önce bu özelliğin sizlere ne gibi fayları olduğundan bahsedelim. Sayfa içi arama yapmanın yararları;

  • İnternette aramış olduğunuz bilgiye kolaylıkla ulaşabilirisniz.
  • Aradığınız kelimenin doğruluğunu onaylayabilirsiniz
  • Ziyaret etmiş olduğunuz web sitelerini bu özellik sayesinde daha verimli kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki adımları takip ederek sayfada bul özelliği kullanabilirsiniz;

  • Arama yapak istediğiniz internet sayfasına giriş yapınız. 
  • Daha sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklayınız.
  • Karşınıza bir çok seçenek gelecektir. Bu seçenekleri içerisinden Sayfada Bul yazısına tıklayınız. Aşağıdaki resimde bu bölüm sizlere gösterilmiştir.

Google Chrome uygulamasında sayfa içi arama

  • Ardından gelen kutucuğa sayfada aramak istediğiniz kelimeyi yazınız.
  • Eğer sayfada aradığınız kelimeden birden fazla bulunuyorsa sağ tarafta bulunan ok işaretleri ile diğer kelimelerin bulunduğu yere gidebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2017, 15:31

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir