Google, Cihazın Yaydığı Sesleri Şifre Olarak Kullanan SlickLogin Şirketini Satın Aldı!

Eğer futbolla ilgiliyseniz kulüplerin scout (oyuncu ajanı) ekiplerini mutlaka duymuşsunuzdur. Scout ekibi dünyanın farklı noktalarına açılır ve buralarda kendi kulüplerinde futbol oynayabilecek potansiyelde yıldız adayları izleyerek gerekli raporu kulübe sunar. Benzer bir ekip teknoloji dünyasında da olsa gerek. Microsoft, Apple ve Google gibi dev şirketler farklı fikirlerle ya da projelerle dikkat çeken şirket ya da oluşumlardan haberdar olur ve  hemen satın almak için girişimler başlatır.

Andronova

Google son olarak web giriş sistemleri üzerine çalışmalar yürüten ve sadece 3 kişiden oluşan SlickLogin firmasını satın aldı. Google’ın iki aşamalı kimlik doğrulama programında önemli bir rol üstlenmesi beklenen SlickLogin firması kullanıcı adı ve parola bilgisi isteyen web sitelerine girişte iki aşamalı bir güvenlik sistemi oluşturmakla kalmıyor, bu işlemleri telefon ve bilgisayar arasında etkileşime geçen özel bir uygulama sayesinde gerçekleştiriyor.

SlickLogin ekibinin üzerinde çalıştığı web güvenliği projesi oldukça basit ve bir o kadar da güvenli. Öncelikle cep telefonunda yer alan SlickLogin tarafından desteklenene uygulama açılıyor. Kişi bu bölüme kullanıcı adı/isim ya da şifresini söylüyor ve cep telefonu insan kulağının duyamayacağı frekansta bu bilgileri bilgisayar aktararak güvenlik aşamasına sesi dahil ediyor.

Satın alım işlemine dair detaylar bilinmiyor. SlickLogin  sadece resmi web siteden Google bünyesinde çalışacak olmanın heyecanını belirten bir duyuru yayınladı. Google’ın söz konusu firmanın, üzerinde çalıştığı projeyi ne şekilde kullanacağı ya da hangi servislerinde yer vereceği henüz bilinmiyor. Ancak şurası muhakkak ki SlickLogin, ses kimlik doğrulama teknolojisiyle geleneksel güvenlik sistemlerinin dışına çıkıyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.