Google, Çok Yakında Android 4.4.1’in Dağıtımını Başlatabilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Google ilk olarak Nexus cihazlar için dağıtımını başlattığı Android 4.4 güncellemesini kısa süre önce Galaxy S4 ve HTC One’ın Google Play sürümlerine de sunmuştu. Söz konusu cihazlardan sonra Android 4.4’e kavuşması beklenen ilk telefonun Moto X olması bekleniyordu ve nitekim de öyle oldu.  Android ortakları ise genel anlamda Android 4.4 güncellemesine ocak ayından itibaren başlayacak.

Android 4.4’ün kullanıcılara ulaşması sonrasında özellikle bazı Nexus 4 sahiplerinin home butonunun düzensiz çalışması, yeni çevirici uygulamasında hatalar, hızlı ayar sorunları, arayüz işlevselliği sorunları ve mikrofonda (video çekimi ve konuşma esnasında) karşılaştıkları bazı hataları dillendirmeye başladı. Benzer sorunlar diğer Nexus cihaz sahiplerinde de görülmeye başladığı bildirilirken, HTC yazılım geliştirme ekibi ile sıkı ilişkiler içerisinde olan ve HTC telefonlar için yazılım geliştiren LlabTooFer, Twitter hesabı üzerinden HTC One GPe için Android 4.4.1 (KOT49E) sürümünün yakında dağıtılacağı bilgisini verdi. Gelen bilgilere göre Android 4.4 güncellemesi HTC One GPe için de bazı hataları beraberinde getirmiş.

GPe cihazlar, Nexus modellerinden birkaç hafta sonra en güncel Android yazılımına kavuşur. Söz konusu güncellemenin çok yakında yayınlanacağı bilgisi dikkate alındığında Google, Nexus cihazlar için Android 4.4.1’i her an yayınlanabilir.

Android 4.4.1

kaynak: androidheadlines

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir