Google' dan büyük ekranlı Pixeli XXL gelmesi bekleniyor

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Google' nin balık takıntısı ortaya çıktı. Pixel 2' de kullanılan tasarım turna balığını andırıyor. Şimdide Pixel XXL modelinde bir başka balık ismi ile devam etmesi bekleniyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Google’ nın Premium akıllı telefon serisi Pixel geliştiren kadrodan gelen yeni bir sızıntı, dev ekranlı bir piksel modelinin müjdecisi gibi görünüyor. Nexus 6p’ ye kadar her telefonun ekranının git gide büyüdüğü göz önüne alınınca Google’ nın büyük telefonları yeğlediğini anlayabiliyoruz. Bu devleştirme takıntısının son olarak Pixel’ e de yansıyabileceğini gösteren bir gelişme yaşanmakta. Google’ nin balık takıntısı ortaya çıkardı.

Son günlerde çeşitli kaynaklardan ulaşan haberlerle Pixel 2 ve Pixel 2 XL’ nin Türkçe’de Turna ve Akçıl manasına gelen muskie ve walleye kod isimleri ile geliştirildikleri ortaya çıkmıştı. Birkaç gün önce Droid Life, isimlerini paylaşmadığı kaynaklara dayandırdığı bir bilgiyle Türkçe’ de alabalık demek olan taimen kod adını taşıyan üçüncü bir Piksel modelinin daha geliştirildiğini açıkladı.

Google Pixeli XXL modeli

Google Pixeli XXL modeli

İlk bakışta anlamı yokmuş gibi gözüken bu ayrıntıda geliştirilen telefonlara saplantılı bir şekilde balık isimleri kod adı seçildiği ipucusu sunuluyor. Çünkü şimdiye kadar Google’ nin geliştirdiği tüm telefonların boyutları, kod adı olarak belirlenen balıkların vücut ölçüleri ile orantılı. Google, bu isimlendirme takıntısı ile içli dışlı olmayanlar için şu şekilde açıklayabiliriz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Pixel 2XL’ in kod adı olan walleye (akçıl), Pixel 2’ nin kod adı olan muskie (turna) balığından daha büyük. Üçüncü telefonun adı ise taimen yani alabalık. Anatomik olarak ise diğer iki balıktan daha büyük. Google’ nin isimlendirme serüvenini uzun zamandır izleyen teknoloji çevreleri, bu ayrıntının Bir Pixel XXL modelinin gelebileceğini haber verdiğini öngörüyor. Google, yıllardır sürdürdüğü geleneği devam ettirip ettirmeyeceği merakla bekleniyor.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak