Google Drive iOS için güncellendi

blank

Bulut bilişimi kullanıyor musunuz bilmiyorum ama ben yıllar evvel Dropbox’ta açtığım hesabıma Note 2 aldığım gün telefonumdan Dropbox’a girerek 50 GB boş alan kazandım. Daha sonra bir HTC One telefonum oldu ve buradan da 25 GB’lık bulut alanına sahip oldum. Şu anda 77 GB boş alanımda 55 GB’lık kısmı dolu olarak kullanmaya devam ediyorum. 2 yılın sonunda Dropbox saçma sapan fiyatlarla gelmezse bu üyeliğimi de kesinlikle devam ettirmeyi düşünüyorum. Bulut hizmetleri özellikle sürekli seyahat halinde olan şirket çalışanları için inanılmaz bir nimet. Buradaki en önemli husus ise güvenlik. Google sunduğu bulut hizmeti Drive ile en güvenilir firmalardan biri.

Özellikle yerin altında yaptırdığı yeni binasıyla bulut hizmetinin en üst güvenli seviyesini sunan Google iOS için geliştirdiği yeni uygulamasıyla bir önceki nesilde ki tüm eksikjlikleri gideriyor. Bulut bilişimi benim gibi sık kullanıyorsanız dosyaların bir süre sonra inanılmaz çoğaldığını görebiliyorsunuzdur. Karmaşa da bir düzendir ama bu bulut bilişim için geçerli değildir. Karman çorman bir odada istediğinizi bulabiliyorken dosyaların arasında aradığınızı bulmak oldukça zor olabiliyor.

iOS için Drive güncellemesiyle de programa detaylı dosya araması yapabileceğiniz bir özellik eklenmiş. Drive hesabınızda ilk açtığınız da 2GB boş alan hizmetinize sunuluyor. Belgeler için yeterli bir alan olsa da konu fotoğraflara geldiğinde çok küçük bir alan olarak kalıyor 2 GB. Dropbox ve Google Drive için fiyat kıyaslaması yaparsak şöyle bir tablo ortaya çıkıyor.

Depolama Alanı Dropbox Aylık Ücret Google Drive Aylık Ücret
25 GB 2,49 $
100 GB 8,25 $ 4,99 $
200 GB 16,60 $ 9,99 $
400 GB 19,99 $
500 GB 41,60 $ Google’da bu kapasite yok
1 TB 49,99 $
2 TB 99,99 $
4TB 199 $
8 TB 399,99 $
16 TB 799,99 $

Görüldüğü üzere Google Drive ilk kullanıcılar için daha avantajlı görülüyor. Dropbox ise sözleşmesi biten kullanıcılarına indirim yapabiliyor. Google Drive özellikle şirketler için sunduğu inanılmaz alanlar ile tüm dünyanın kullandığı bir bulut ağı. Bu güvenlikli ve yeni kullanıcı arayüzlü uygulamayı indirmek için buraya tıklamanız yeterli.

Kaynak: idownloadblog

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!