Google Duo sertifikasız cihazda çalışmıyor haberi

media 860

Google Duo uygulaması artık her telefonda çalışmayacak. Sertifikasız telefonlarda çalışmayabileceği haberi bir uyarı ile geldi. Güncelleme sürümünde görüntülendi.

teknik destek

Google’ un bu uygulaması ilk çıktığı zamanlarda pek talep görmediğini söyleyebiliriz. Tabi zamanla ve özellikle pandemi dönemlerinde kullanıcı sayısını arttırmasıyla yoluna devam kararı alındı. Son gelişmelere göre de bir kısıtlama yolda gibi görünüyor.

Google Duo, sertifikasız telefonlarda çalışmayabilir. Yeni yapılan mesajlar uygulamasında gelen bir güncelleme sertifikasız cihazlarda çalışmanın durdurulacağı yönünde bir bildirim içermekte.

Son güncel sürümü 123 olan Duo’ da şu an bu uyarı içermekte. Bu durum Google mesajlarda olduğu gibi aynı mantıkla ilerleyecek. Tabi şu an için ne gibi bir yol izlenecek belli değil. Ama belki uygulamanın bazı özellikleri çalışmayabilir. Mesela görüntülü görüşme diyebiliriz.

Mesajlarla alakalı işlem yapılacak tarih Mart 31 olarak belirtildi. Yeni alınan kararla belki kullanılan hesabın iptali söz konusu olabilir. 

Alınan uyarıyla yola çıkarak bu uygulamayı ciddi şekilde kullananların son güncel haliyle yedek almalarını öneriyoruz.

Google Duo sertifikasız cihazda çalışmıyor haberi

Uygulama çalışmıyor şikayetlerinde;

  • Telefonun kapatılıp açılmasından sonra internet bağlantısını inceleyiniz. Varsa başka bağlantıyla test edin.
  • Benzeri uygulamalar varsa kaldırıp test ettikten sonra geri yükleyebilirsiniz.
  • Tarih ayarı cihazın yanlışsa sıkıntı çıkarabilir.
  • Güncelleme yayınlanmışsa bu yapmış olabilir. Öncekilerden birini kurun.
  • Genelde bir sıkıntı olma durumu için araştırınız.
  • Yasaklama veya kısıtlama durumları çıkabilir.


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 02:31

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın