Google, Eski Andorid Telefonlardaki Web Güvenlik Açığını Neden Kapatmadığını Anlattı!

Bundan on gün önce sizlerle burada paylaştığımız, 900 milyondan fazla Android cihazının tehlike altında olduğu, ancak Google‘un bu problemin çözümüne yönelik bir şey yapmak istemediği haberini yayınlamıştık. Google, şimdi bu konuda neden bu web güvenlik açığını çözmediği hakkında bir açıklama yaptı.

Andronova

Belki siz de Google’ın eski Android telefonlarında bulunan web güvenlik açığını çözmek istememesinden memnun değilsiniz. Ancak arama devi bu konuda yaptığı açıklamada, bunun böyle olması için mantıklı açıklamalarının olduğunu söyledi.

Google’dan Adrian Ludwig, Android 4.4 altı versiyonlardaki dışarıdan saldırı imkanı sunan WebView açığına yönelik “güvenlik” yamasının neden olmayacağını anlattı. Koddaki yapılaması gereken düzenlemelerin sayısı yanında başka problemleri de getirecek. Ancak problemlerden kaçınmak ve bunları azaltmak için bazı şeylerin olduğunu söyleyen Adrian, bunun için öncelikle WebView kullanmayan mobil tarayıcıları kullanmayla başlamanın hızlı bir çözüm olacağını söyledi. Chrome ve Firefox bu konuda iyi bir çözüm. Hackerlar eğer açık olan uygulamayı kullanmazsanız bu açığı kullanamazlar dedi.

Tavsiyelerin faydalı olacağını söyleyen Adrian, zaten bir çok kullanıcının da yeni Android versiyonlarına geçtiğini ve eski Android cihazlarının sayısının her geçen gün azaldığını söyledi.

Peki siz Adrian Ludwiq’in açıklamalarından, eski Android cihazlarına yönelik güvenlik açığı hususunda tatmin oldunuz mu?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.