Google fotoğraflar nedir nasıl kullanılır nasıl indirilir

media 4484

Google fotoğraflar nedir ve nasıl yüklenir yazımıza uygulamanın çıkış yılı 2015' de yaptığımız haberi ekleyerek anlattık. Eski olan bu uygulama Google fotoğraflar nasıl kullanılır?

teknik destek

Google fotoğraflar uygulaması, yapay zekayla harmanlanarak gücüne güç katmaya devam ediyor. Ara ara yapılan güncellemelerle bazı yeni özelliklere kavuşan uygulamanın indirme sayısı 1 milyarı geçmiş.

Uygulama Android tabanlı cihazlarda otomatik yer alan bir uygulamadır. Açıkladığımız bu kullanıcı sayısına ulaşmasının en büyük etkenlerinden biri tabi ki dahili uygulamanın cihazlarda yer alması. Ama başarısını inkar edemeyiz.

Dün yayınladığımız bir haberimizde Google’ un yeni uygulaması Google Gallery Go’ yu tanıtmıştık. Yeni uygulamasının temel mantığı düşük donanımlı telefonlarda rahat bir şekilde çalışmasını sağlayan yen bir uygulama.

Google fotoğraflar nedir?

Google fotoğraflar, Google tarafından geliştirilmiş ücretsiz depolama hizmeti ve fotoğraf düzenleme gibi özellikleri olan gelişmiş bir uygulama. Görüntü kalitesinde 1080p / HD ve 16 MP çekim kalitesindeki fotoğraflarınızı ve videolarınızı sınırsız olarak yedekleyebiliyorsunuz. 

Google fotoğraflar ücretsiz mi? Evet ücretsiz kullanıma 4 yıl önce açıldı.

Google’ un bu uygulamasıyla alanın yedeklere internet olan her ortamdan ulaşabilirsiniz. Telefonda yer sorunu olmadan kolayca yedekleme yapıldığı gibi istenildiğinde telefonun hafızasından tek dokunma ile kaldırılabiliyor. 

Paylaşılan albümle arkadaşlarınızın ve ailenizin fotoğraflarını bir çatı altında toplayabilirsiniz. Kolay bir arayüze sahip uygulamayı daha önce denemediyseniz denemenizi şiddetle öneriyoruz.

Google fotoğraflar nasıl indirilir?

Uygulamayı telefon uygulama indirme bölümünden indiriniz. Uygulama sadece Android’ i desteklemiyor. iOS yani iPhone telefonlarda da kullanılabilmekte. Tüm markaların bu uygulamayı ücretsiz indirebilmesine imkan sunan Google’ un uygulama hakkında açıklamalarını resmi sitesinden okuyabilirsiniz. 

Xiaomi, Huawei ve Samsung gibi markalarda bu uygulama cihazda otomatik olarak yer alamakta. www.andronova.net

Google fotoğraflar nasıl kullanılır?

Google fotoğraflar uygulaması indirilip çalıştırıldıktan sonra gerekli izinleri vermeniz gerekiyor. Uygulama 5 üzerinden 4,7 beğeni aldığını eklemek istedik.

  1. Fotoğraflar erişim iznini verin
  2. Google fotoğraflar bildirimler almak istiyorsanız onaylayın
  3. Yedekleme için senkronize et açık ve diğer seçeneği kendiniz belirleyin ve onay verin
  4. Uygulama tam açıldığında altta “Fotoğraflar”, “Paylaşım”, “Albümler” ve “Asistan” yer alıyor
  5. Albümlerde “Yerler”, “Nesneler”, “Kolajlar”, “Videolar”, “Filmler” ve Animasyonlar yer alıyor
  6. İsteyen yeni albümde ekleyebilir
  7. Asistan ile uygulamanın nasıl kullanılır sorusu için önerileri bulacaksınız

Google fotoğraflar nedir nasıl kullanılır nasıl indirilirGoogle fotoğraflar nasıl indirilir?Google fotoğraflar nasıl kullanılır?Google fotoğraflardan silinen fotoğrafları geri almaGoogle fotoğraflar ne demek

Google fotoğraflardan silinen fotoğrafları geri alma

Google fotoğraflar silindiğinde geri alınabilir mi? Evet uygulama üstünde üç çiziğe girilir ve “Çöp kutusu” bölümünden geri alınabilir. Eğer her yerden silindi ise bir veri kurtama programıyla geri getirme işlemi yapılabilir.

Uygulamada yer açma nasıl yapılır? Uygulamanın üstte bulunan üç çizgiye dokunularak ve “Yer aç” seçeneğiyle işlemi yapabilirsiniz.

Uygulamanın 3 çizgi bölümde “Ayarlar” bölümünü incelemenizi öneririz. Burada yedekleme ayarı, depolama alanı yönetme, bildirimleri açma kapatma, paylaşılanlar, hareketli fotoğrafları kaldırma yani videolardan hareketli resimleri kaldırılması, konum paylaşma, konum geçmişi kaldırma ve dahasına ulaşacağınız bir bölümdür.

Google fotoğraflar geçmişi

Google’ın 27-29 Mayıs tarihlerinde yapılacak Google I/O 2015 etkinliği için heyecan dolu saatler geri sayılmaya başlanırken, bu etkinlikte bizleri bekleyen bir sürü yeniliğe yönelik detaylar da gelmeye başlıyor.

Herkesin en çok merak ettiği şey elbette Google’ın Android’in yeni versiyonu olacak olan Android M’i duyuracak olması. Hatta dün Android M’in isminin sızdırıldığı haberimizi de sizlerle paylaşmıştık. Google I/O 2015’te bizi bekleyen diğer yenilikler ise Google’ın servislerine yönelik olacak ve bunlardan yeni Google Fotoğraflar (Google Photos) uygulamasına ait detaylar geldi bile.

Kullanıcılar için en önemli şeylerden olan fotoğraf çekimiyle bağlantılı olarak, Android işletim sistemin de en önemli servislerinden olan, fotoğrafları paylaşmaya, saklamaya, aramaya ve düzenlemeye yarayan, gizliliğin ve güvenliğin çok daha öne çıkarıldığı yeni Google Fotoğraflar uygulamasına ait tanıtım öncesi sızdırılan resimleri aşağıda görebilirsiniz.

Google’ın geçtiğimiz günlerde detayları ortaya çıkan servisi Google Fotoğraflar (Google Photos), iki gün önce başlayan Google etkinliğinde resmi olarak tanıtıldı. Bir çok yeniliği beraberinde getiren yeni Google Fotoğraflar uygulamasıyla artık resimlerimiz daha güvende ve çok daha kolay paylaşım seçeneklerinin yanı sıra, daha gelişmiş düzenleme araçları da sunuyor.

Şimdi 23MB boyutundaki Google Fotoğraflar uygulamasına ait apk dosyasını indirebilir ve yeni fotoğraf yöneticisinin deneyimini ilk yaşayanlardan olabilirsiniz. Google Fotoğraflar uygulamasının apk dosyasını indirmek için buraya tıklayabilir veya Google Play Store’daki bağlantısını takip ederek yeni versiyonun gelmesini bekleyebilirsiniz. Ayrıca tüm fotoğraflarını yönetebilmek için telefon haricinde bir de photos.google.com adresini kullanabilirsiniz.

Google tarafından gerçekleştirilen etkinliğinde resmi olarak tanıtımını yaptığı yeni Google Fotoğraflar (Google Photos) uygulamasına yönelik yazımızı burada sizlerle paylaşmıştık. Google Fotoğraflar uygulaması ile Android ve iPhone telefonlarımızda kullanabileceğimiz nihayet başarılı bir fotoğraf, resim yönetim uygulamasına sahip olduk ve bu uygulamaya yönelik bir video incelemesi hazırlama gereğini hissettik.

Google fotoğraflar nedir, Google fotoğraflar nasıl kullanılır ve silinen fotoğrafları geri alma gibi aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Yararlı bir yazı olduğunu düşünüyoruz.


Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 02:13

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın