Google Gelişmekte Olan Ülkeler için Android One Akıllı Telefonu Duyurdu

Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

GoogleI/O etkinliğinde yeni bir Nexus cihazın tanıtılıp tanıtılmayacağı merak edilirken, Google gelişmekte olan ülkeler için Android One isimi akıllı telefonu duyurdu. Geçtiğimiz günlerde MediaTek işlemcili Nexus akıllı telefon iddiaları gündeme gelmiş ve Google’ın özellikle gelişmekte olan piyasalarda daha fazla kullanıcı elde etmek için böyle bir girişimde bulunacağı ifade edilmişti. Android One her ne kadar Nexus ismiyle piyasada olmayacak olsa da, Nexus programına dahil edilecek.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Google I/O etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Sundar Pichai’nin duyurduğu Android One’ın tüm teknik özelliklerine açılık getirilmedi. Şu an bilinen teknik özellikler; 4.5-inç büyüklüğünde ekran, LED flaşlı arka kamera, hafıza kart desteği FM radyo ve 100 doların altında fiyatlandırma.

Moto E’den daha ucuza satılacak Android One, Google Play Edition cihazlarla eş zamanda Android güncellemelerine sahip olacak. Hindistanlı akıllı telefon üretici Micromax tarafından üretilen Android One sonbaharda ilk olarak Hindistan’da satışa sunulacak. Telefonun yıl sonuna doğru gelişmekte olan birçok pazarda yer alması bekleniyor.

2

1

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir