Google, Geliştiriciler İçin x86 64-bit Android L Emülatörünü Duyurdu [Hemen İndirin]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Google, Android işletim sistemi için özel versiyon emülatörü bugün duyurdu. Burada bahsedilen, uygulamalarını 64-bit çiplerde çalıştırmak isteyen geliştiriciler için x86 ve 64-bit Android L. Geliştiricilere göre Android için 64-bit uygulamalar, daha fazla kayıt sayısı ve yeni görev seçeneklerini sunuyor.

Google, Java uygulamalarının otomatik olarak, mevcut kodda herhangi bir değişiklik gerektirmeden bu özellikleri kullanabileceğini belirtiyor. Diğer dillerde yazılmış, Android NDK r10b ile oluşturulmuş uygulamalar ise yeni sistem için geliştiriciler tarafından uyarlanabilecek.

Henüz “lezzetli” bir ismi olmayan son versiyon Android L işletim sistemi, eski Dalvik sanal makinesi yerine, ART ortamında uygulamaların çalışmasına olanak sağlıyor. ART, teorik olarak uygulamaların daha hızlı açılması ve çalışmasına imkan vermenin yanında, daha büyük işlemcilere (ARM, x86 ve MIPS dahil) destek sunuyor. Tabi ki 64-bit için de desteği bulunuyor.

923a359f48108004427689bbdad12e71

Android L için ön sürüm, geliştirici ön izleme Haziran ayında sunulmuştu ve kaynak kodları kısmen yayınlanmıştı. Son sürümün ise çok yakında sonbaharın içinde hazır olması bekleniyor.

Performans artışının zorlu uygulamalarda gözle görülebilir şekilde iyileştiği 64-bit lik Android emülatörü 32 ve 64-bit Windows, OS X ve Linux’e yükleyebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir