Google Geliştiriciler Konferansının Yapılacağı Tarih Açıklandı!

Google Geliştiriciler Konferansının Yapılacağı Tarih Açıklandı!

Andronova

İlk kez 2008 yılında düzenlenen ve o yıldan bu yana her yıl mayıs ya da haziran döneminde düzenli olarak sürdürülen Google’ın geliştiricilere yönelik düzenlediği toplantı Google I/O etkinliğinin başlayacağı tarih açıklandı. Android ve Chrome takım lideri Sundar Pichai, Google+ üzerinden yaptığı açıklamada Google I/O etkinliğinin 25-26 Haziran dönemlerinde gerçekleşeceğini belirtti.

San Francisco, California’da Moscone West merkezinde gerçekleşecek etkinlikte Google ayrıca yeni bir uygulama başlatıyor. Arama motoru devi daha önce etkinlik biletleri direkt olarak satışa sunar ve katılmak isteyen geliştiriciler bu biletleri temin ederdi. Yeni uygulamada ise Google I/O 2014 etkinliğine katılmak isteyenler öncelikle Google’a etkinliğe katılım isteği gönderecek. Google yapılan istekler arasında kura seçimi ile şanslı geliştiricileri belirleyecek. İstek sürecinin önümüzdeki ay başlayacağı bildiriliyor.

Google I/O 2014’te Google ve Android, Chrome, Chrome OS’a ilişkin bir çok gelişme ve yeniliğe yer veriliyor. Geçtiğimiz yıl mayıs ayında düzenlenen ve her katılımcıya Chromebook Pixel’in hediye edildiği Google I/O etkinliğinde; Galaxy S4 GPe, Google Play oyun hizmetleri, 41 yeni Google+ özelliği, Google Maps’in yeni sürümü, Google’ın yeni müzik servisi, geliştiriciler için Android stüdyo ve Android 4.3 güncellemesinde yer alacak bazı yeniliklerin tanıtımı gerçekleşmişti.

Google I/O 2013 özet videosuna alt bölümden göz atabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.