Google Glass Bir Sonraki iPhone Olabilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2012 yılında Google I/O etkinliğinde tanıtılan Android 4.1 Jelly Bean ve Google’ın ilk tablet projesi olan Nexus 7’nin tanıtımı kadar dikkat çeken bir diğer detay ise Google’ın artırılmış gerçeklik projesi  Google Glass oldu. Yılsonunda dünya genelinde yaygın olarak satışa sunulması beklenen gözlük son birkaç aydır binlerce kullanıcı tarafından test ediliyor. Akıllı bir telefonda yer alan yeteneklerin neredeyse tümünü sağlayabilen teknoloji yakın zamanda sokakta yürürken, bakkalda, alışveriş merkezinde, metroda ve birçok noktada fazlasıyla yer bulacak.

Andronova

Google Glass üzerine bir araştırma yapan Amerikalı analiz şirketi Forrester, nisan ayı içerisinde 4.600 kişi ile yaptığı anketin neticelerini kamuoyu ile paylaştı. Kuruluşun analistlerinden Sarah Rotman Epps’in oluşturduğu raporda Amerika’da kullanıcıların %12’lik diliminin (21.6 milyon tüketicinin) Google Glass kullanmaya hazır olduğunu yer aldı.

2007’den bu yana mobil dünyasında en dikkat çeken yeniliklerin başında iPhone gelirken, analist Epps, Google Glass için “Akıllı gözlüğün bir sonraki iPhone olacağından şüphem yok” sözleri ile projenin ne denli etkili olacağını ortaya koyuyor. Google Glass ile fotoğraf çekmenin yanı sıra sesli görüşme, yol tarifi almak, web üzerinde gezinme, video kaydetme ve günlük hayatta karşımıza çıkan birçok soruya yanıt bulabiliyoruz.

Nisan ayında geliştiricilere sevk edilen Google Glass’ın 2014 yılına kadar genel kullanıcılar için raflardaki yerini alması bekleniyor. Toplumun her kesiminden gencinden tutun da yaşlısına kadar, birçok meslek grubunda geniş bir kullanıcı kitlesi artırılmış gerçeklik projesini tecrübe etmek için heyecanlı bir bekleyiş içerisinde.

1.500 dolar seviyesinde satışa sunulacak gözlüğünde donanım özelliklerini tekrar hatırlatmak gerekirse; çift çekirdekli TI OMAP4430 işlemci, PowerVR SGX540 grafik birimi, 1GB RAM, 570mAh kapasiteli batarya, Android 4.0.4 işletim sistemi, 16GB dahili depolama birimi, Wi-Fi, Bluetooth ve 2,5 metreden 63,5 cm genişliğinde HD formatında görüntüye eşdeğer sunulan ekran çözünürlüğü.

kaynak: Phandroid

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın