Google Glass için Yayınlanan İlk Resmi Video Kullanıma Ait Detaylar Sunuyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Günümüz teknolojisinin öncü isimlerinden Google, Glass Explorer programı kapsamında geliştiricilere akıllı gözlükleri dağıtmış ve geri dönüşümler neticesinde bir dizi gelişmeler sağlamayı amaçlıyor. 2 bin kişinin üzerinde geliştirici Google Glass deneyimini yaşarken, yeni nesil teknolojinin harika bir ürün olduğunu sıklıkla dile getirmekte.

teknik destek

Google I/O etkinliğinde detaylı bir şekilde akıllı gözlükleri göreceğiz ancak Google, Youtube kanalıyla ilk resmi videosunu yayınladı. 1:08 dakika süren videoda Google Glass tüm hatlarıyla detaylandırılmamış. Video ilk olarak gözlüğün takılmasıyla başlıyor ve gözlükte bulunan dokunmatik alana dikkat çekiliyor. Söz konusu dokunmatik alan gözlüğü uyandırma görevi üstleniyor.

Ana ekranda her şeyi daha net görmek adına ayarlama yapılacağı da gösterilirken,  dijital asistan görevi üstlenen Google Now’da karşımıza çıkan kartların benzerleri Glass aracılığı ile gösteriliyor. Saat bilgisi, randevular, hava durumu, takvim ve mesaj gönderme bunlar arasında sayılabilir. Kartlar tek tek görüntülenebilirken, tek bir dokunuşla tüm kartlar ana ekrana da taşınabilmekte. Kartlar arası geçiş ise dokunmatik alan ile yapılıyor.

Videoda aynı zamanda Google+ üzerinden fotoğraf ya da video paylaşımına ait detaylar aktarılıyor. Gözlüğü bekleme moduna almak içinse dokunmatik yüzeyde aşağı doğru bir hareket yapmanız yeterli olacaktır.

Android 4.0 işletim sistemi ile çalışan gözlükte Cortex-A9 mimarili ve 45nm fabrikasyon sürecinde oluşturulan çift çekirdekli TI OMAP4430 işlemcisinin yanı sıra PowerVR SGX540 grafik birimi ve 1GB (kullanılabilir 682MB) RAM yer almakta alıyor.

5MP çözünürlüklü kamera ile HD video kaydı, 2,5 metre mesafeden 63,5 cm genişliğinde HD formatında görüntüye eşdeğer sunulan ekran çözünürlüğü, toplamda 16GB dahili bellek (kullanılabilir 12GB), Wi-Fi (802.11b/g), Bluetooth ve sesli aramaların yanı sıra video konferans görüşmeleri 1500 dolarlık gözlüğün öne çıkan teknik özelliklerini oluşturuyor.

4EvNxWhskf8″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: androidcentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın