Google Glass’a iOS Optimizasyonu Geldi

Andronova

Google Glass, Google’ın yeni nesil “arttırılmış gerçeklik” gözlüğü olarak bize tanıtıldı. Sizi bilmem ama ben Google Glass’ın videosunu ilk gördüğümde, neredeyse ilk iPhone’u gördüğüm kadar şaşırmıştım. Aslında gözlüğün yapabildiği her şeyi Android telefonlarımızla yapabiliyorduk ama bunun bir gözlükte kullanılması tek kelimeyle müthiş bir inovasyondu.

Google’ın paylaştığı videoda Android telefonumuz yardımıyla internete girerek kamera özelliğini Googles ile birleştirerek resim aramaları yapabilmeye imkan sunan bu eşsiz cihazın geliştirici ürünlerinin dağıtılmaya başlanmasıyla kullanıcı deneyiminin pekte videolardaki gibi olmadığını gördük. Gözlüğün en büyük sorunu ise şarjıydı; ayrıca gözlüğün iOS platformunda çalışmaması ise bu gözlüğe 1500 dolar verebilecek insanlar arasında büyük bir müşteri kaybı yaşamasına sebebiyet veriyordu.

Google artık gözlüğünün iOS platformu içinde çalışmasını sağlayan bir programı AppStore’da yayınladı. iOS için yayınlanan programın Android platformundan herhangi bir farkı yok. iPhone sahipleri 1500 dolar parayı verdikten sonra artık Google Glass’ı kendi telefonları ile optimize ederek kullanabilecekler.

Google Glass iOS 1
Google Glass’a iOS Optimizasyonu Geldi

Google Glass herkes tarafından merak edilen ve en az bir kere gözüne takmak istediği bir aparat fakat Google Glass’ın özellikle trafikte ve gece kulüplerinde kullanımında bazı sıkıntılar var. Google Glass’ın ilk çıktığı zamanlarda bir bar sahibi kayıt yapıldığı gerekçesiyle gözlüğü kullanan kişiden barını terketmesini istemişti. Bu durumdan sonra bir çok gece kulübünde Google Glass kullanımı yasaklanmıştı. Otomobillerde Google Glass kullanımı bir çok Avrupa kentinde zaten ülkeye girer girmez yasaklanmıştı. Bakalım tüm bu yasaklamalara ve zorluklara rağmen 2012 yılının en inovatif ürünü seçilen Google Glass’ı Applecılar kurtarabilecek mi?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir