Google Glass’ın Yeni Versiyonu Yakında!

Andronova

Başlığımıza isim olan sözler İtalyan gözlük üreticisi Luxottica’ya ait. Firmanın CEO’su Massimo Vian Milan’daki olağan Cuma öncesi toplantıda Luxottica’nın Google ile olan ilişkisini ve projenin nasıl yürüyeceğinden bahsetti.

Bay Vian projenin zaman aralığı ve gelecek nesil Google Glass ile ilgili tam manasıyla spesifik bilgi vermez iken, Google Glass 2’nin üzerinde çalışıldığını ve yakında piyasada olacağını söyledi. The Wall Street Journal’a söylediği şekli ile Vian, Google’da 2. Nesil Google Glass için bazı ikincil, opsiyonel fikirler üzerinde tartışılıyor. İlk versiyonda ne gördük bunun üzerine yapacağımız geliştirmeler ne olabilir, tartışmalar bu çerçevede.

Luxottica Google Glass Projesinin 2014 Mart ayı itibari ile geliştiricileri arasına dahil olmuştu. Bu haberi duyduğumuzda gelecek nesiller ile alakalı bazı detayları tahmin etmek güç değildi.

Glass haberlerine aşina olmayanlar için süreci kısaca tekrar etmekte fayda var. NEST firmasının kurucularından Tony Fatell projeyi Google X Lab tamamladığında devraldı. İlk nesil gözlükler kendisinin liderliğini yaptığı takım tarafından geliştirildi ve sınırlı olarak piyasaya sürüldü.

Genel bir kanıya göre gelecek nesil Google ürünleri de dahil olmak üzere Google Glass mükemmele ulaşana kadar biz ‘son kullanıcıların’ kullanımına sunulmayacak. Bu da projenin tekrar tekrar baştan dizaynı ve tasarlanması süreçlerini kapsıyor. Google’nın bu stratejiyi sürdürmeye kararlı olmasında tam olarak hazır olmayan herhangi bir ürünü piyasa sürüp robotların yaşamımızda daha etkin olacağı gelecek dünyamız ile ilgili ‘güven kredisini’ boşa harcamak istememesinden kaynakladığını ifade edebiliriz.

Fakat eğer bir fabrikanız varsa veya bir Ar-Ge takımında iseniz ve Glass ürününü işinize uygun biçimde özelleştirmek istiyorsanız; Google ürün üzerinde geliştirme yapmanız ve bunu paylaşmanız şartı ile size ürünü gönderebiliyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir