Google Gmail doğrulama kodu gelmiyor

Andronova
Yazar Andronova 7 Minimum Okuma

Zaman zaman çok sayıda hizmette kod sorunu yaşanabiliyor. Yazı başlığımızla çoklu sorunlardan bahsedeceğiz. Birinci örneğimiz Gmail doğrulama kodu gelmiyor sorunu olacak. İşlemlerde dikkatli olacağını alanlardan da bahsedeceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Eskiden beri buna benzer bir çok konuya yer vermiştik. Bu hemen hemen çoğu serviste yaşanacak problemlerden biridir. Lakin bazen farklı nedenlerden dolayı karşımıza çıkabiliyor. Güvenlikte en iyi yöntemlerden biri mobil ile doğrulama yöntemidir.

Yazı içeriğimizde mail doğrulama kod gelmiyor durumlarıyla karşılaşanların denemesini düşündüğümüz önerilerimiz olacak. Biz bunların bir kısmını zamanında kendimiz denemiştik. Bir dönem bunlarla alakalı destek hizmeti veriyorduk.

Adımlara geçmeden önce şunları bir kontrol ediniz:

 • Şu an çıkmış bir genel arıza var olmadığından emin olunuz.
 • İnternetinizle alakalı sorunların olmadığından emin olunuz.
 • Depolamadaki yer kontrolünü yapınız.

Gmail doğrulama kodu gelmiyor mu?

Açıklama alanında bahsettiğimiz gibi farklı konulardan da bahsedeceğiz. Burada önce telefona Gmail doğrulama kodu gelmiyor sorunundan bahsedeceğiz.

E-posta hesabı açarken girilen telefon numarasına kod gelmiyor sorunları yaşanabiliyor. Lakin bunun bir sorun olmadığı zamanlarda olabiliyor. Analiz etmeniz adına aşağıya ekleyeceklerimizi inceleyiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yeni hat alımlarda veya operatör taşımalarında güvenlikle alakalı sebeplerden dolayı 3 günün dolması gerekiyor.

Yer verdiğimiz yöntemlerin dışında aklınıza gelenleri bize e-posta yoluyla gönderebilirsiniz. Sosyal medya hesabına gelmeyen kodlar içinde aynı yollar uygulanabilir. Bunların bazılarının ilgili ağın sistemlerinde oluşan problemlerden dolayı olduğunu düşündüğümüz gibi birde e-posta tarafında da anlamsız oluşan sıkıntılarda görülmekte. Her zaman ki gibi deneyeceklerimiz bizi çözüme ulaştıracaktır.

Unutmadan ülke içi ve dışı yasaklarda veya arızalarda yine aynı şeyle karşılaşmak mümkün. Doğal afetlerde bu sınıfa girmekte.

Telefona kod gelmiyor durumlarında incelenecekler

 1. Numaranızda bir kısıtlama uygulanmışsa gelmeyebilir.
  1. Fatura ödenmemesi, uzun süredir TL yüklenmemesi ve açılışlarda askıda kalma olasılıkları.
  2. Yüklü koruma uygulamaların bazen engel koyması.
  3. Kullanıcının bildirimlere hattını kapatması.
  4. Tüm mesajların engellenmesi.
 2. Hat değişimlerinde ve taşımalarında yasal mevzu.
  1. Biri yasal olmayacak şekilde numaranızı taşımış veya sim kart değişikliğine gitmiş olabilir.
  2. Bankacılık işlemlerde önem arz eden bir şey olduğundan dolayı bildirim tarafında her zaman 3 gün geçme kuralı vardır.
 3. Google kod gelmiyor hatasında telefon tarafında yaşanan olumsuzluklar.
  1. Yüklü olan uygulamalardan birinin engel koyması.
  2. İşletim sistemindeki sorunlar.
  3. Virüs bulaşmış olma olasılığı.
  4. Uygulamayla kullananlarda versiyon problemleri. (Tarayıcıyla hesabınıza giriniz)
  5. Tarih alanında görülen yanlışlık nedeniyle oluşan olumsuzluklar.
  6. Ayarlardaki alanda “Mail” bölümüne girip gerekli seçeneklerin incelenmesini öneriyoruz. İçeriye girdikten sonra “Hesaplar” kısmına geçin ve orda ki verileri al ve kaldır ekle işlemlerini deneyiniz. (iPhone için geçerli adımlardır)
  7. Samsung kullanıcılarınsa uygulamalardaki alandan işlem yapmaları gerekiyor. Artı mail uygulama ayarlarına bakılması.
Gmail dogrulama kodu gelmiyor 1
Google Gmail doğrulama kodu gelmiyor

ilk resimde, hesapların dışında birde engellenenler adlı alanında kontrol edilmesi gerekebilir. Her iki alana girdiğinizde önemli kısımlarla karşılaşabilirsiniz.

Gmail dogrulama kodu gelmiyor 2
Kod maile gelmiyor

En son olan yerin içerisine girdiğinizde çoklu seçeneklerin olduğunu göreceksiniz. Gmail başlığındaki alana da geçiş yapmanız yararlı olacaktır. Sürekli problemli olan hesaplardaki testlerde farklı yardımcı uygulamalardan da yararlanılabilir.

Kod maile gelmiyor durumlarında bakacaklarınız

 1. Aşırı doluluklarda yaşanan durumlar.
  1. Yer varmış gibi görünse de işlemlere yetersiz kalabilir.
  2. Spam yani gereksiz alanındakilerin aşırı olması.
 2. Uygulama kısmında yaşananlar.
  1. Versiyon güncellemesi çıkmasından sonra olası aksaklıklar. (Eskisine geçin)
  2. Aşırı gelen e-postaların çalışma tarafında sıkıntı çıkarması.
  3. Sistemle alakalı olması düşünülen problemler. Telefondaki uygulamalar adlı alana giriniz ve Gmail olana dokunup içerisindekileri çalıştırınız.
  4. Verilen yetkileri kontrol ediniz.
  5. Hesabı kaldırıp tekrardan ekleyerek kurulumu yapınız.
  6. Uygulamadaki sistemsel arızalar. (Tarayıcıyla deneyiniz)
 3. Hesap tarafında olması düşündüğümüz problemler.
  1. Kullanıcının yanlışlıkla gelen bu tarz bildirimleri engellemiş olabiliyor.
  2. Sık denenlerden birinin bir kısıtlama oluşturması. (Çıkış yapıp ilerleyen dakikalarda veya saatlerde denenmesi)
  3. Şüpheli görülen işlemlerde veya giriş yapıldığı bağlantının şüpheli görülmesi. (Daha önce kullanmadığınız bir ağ ve cihazla denenebilir)
  4. Ceza olasılığının bulunması. Yaptırımlarda geçici engellemelerin olabileceğini belirtelim.
  5. Sistem tarafında çıkan bir şeyin sorun çıkarması. (Hotmail üzerinden Gmail hesabınızı yönetebilirsiniz. Bağlamanız yeterli olacak. Bu etkili bir yöntemdir)

Kalıcı yasaklamaların olabilmesi mümkün. Bazen sistemin anlamsız mesajlarını buna yorabiliyor.

Kullanılan servise bildirimde bulunmak isteyenlerin yardım alanlarını incelemelerinde fayda olacağını düşünüyoruz. Birde resmi destek forumlarına da yazabilirsiniz. Gmail doğrulama kodu gelmiyor için en olası nedenler ve çözüm önerileri bu haberde sıralandı.

E-posta doğrulama kodu sorunu

Mail doğrulama kodu sorunu: Kullanıcıların karşılaştığı sorunlar ve çözümleri şöyle:

Günümüzde, internet üzerinden birçok hizmete erişim sağlamak için kullanıcıların e-posta adreslerini doğrulamaları gerekmektedir. Ancak, bazı durumlarda mail doğrulama kodu sorunu yaşanabilir ve bu da kullanıcıların hizmete erişimini engelleyebilir. Bu yazıda, mail doğrulama kodu sorunu hakkında bilmeniz gerekenleri ve çözüm önerilerini ele alacağız.

 1. Mail doğrulama kodu nedir?

Mail doğrulama kodu, bir kullanıcının e-posta adresini doğrulamak için kullanılan bir kod veya bağlantıdır. Bu kod veya bağlantı, kullanıcının e-posta adresinin gerçekten kendisine ait olduğunu doğrulamak için kullanılır. Mail doğrulama kodları genellikle yeni bir hesap oluştururken veya parola sıfırlama işlemi sırasında kullanılır.

 1. Mail doğrulama kodu sorunu

Mail doğrulama kodu sorunu, bir kullanıcının doğrulama kodunu alamaması veya doğrulama işleminin başarısız olması durumunda ortaya çıkan bir sorundur. Bu sorunlar şunları içerebilir:

 • Mail doğrulama kodunun spam klasörüne gitmesi veya kullanıcının e-posta sağlayıcısı tarafından engellenmesi.
 • Mail doğrulama kodunun geçersiz veya hatalı olması.
 • Kullanıcının yanlış bir e-posta adresi veya yanlış bir şekilde yazılmış bir e-posta adresi kullanması.
 1. Doğrulama kodu sorunlarının çözümleri nelerdir?

Mail doğrulama kodu sorunlarını çözmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Spam klasörünüzü kontrol edin: Mail doğrulama kodu, spam klasörüne gidebilir. Bu nedenle, spam klasörünüzü kontrol ederek kodun orada olup olmadığını kontrol edin.
 • E-posta sağlayıcınızı kontrol edin: E-posta sağlayıcınızın mail doğrulama kodlarını engelleyip engellemediğini kontrol edin. Bu durumda, e-posta sağlayıcınızla iletişime geçerek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.
 • Doğrulama kodunu yeniden talep edin: Mail doğrulama kodunun geçersiz veya hatalı olması durumunda, kodun yeniden talep edilmesi gerekebilir. Bu nedenle, doğrulama kodunun yeniden gönderilmesi için ilgili hizmetinle iletişime geçmenizde mümkün.

Gmail doğrulama kodu gelmiyor, Google ile alakalı olabileceği gibi belki kullanıcının yaptığı herhangi bir yanlış işlemden dolayı geçici bir engele nedende olmuş olabilir.

Sıradaki önemli başka konular:

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.