Google, güvenilir kişiler uygulamasıyla yakınlarınız ile acil durumlarda bağlantı kurmanızı sağlayacak!

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Google’ın Yeni Güvenlik Uygulaması “Güvenilir Kişiler”, Play Store’da Yayınlandı. Artık Sevdiğiniz Kişilerle “Hayati Öneme Sahip Güvenlik İletişimi” Bağınızı Sağlayabilirsiniz! Çocuk takip uygulaması.

Sponsorlu reklam

Akıllı telefonlarla birlikte değişen “iletişim” kavramı, günümüzde kendini otomatize ederek çok daha önemli bir hale gelmiş durumda. Önceden, camdan bağırarak, çağrı atarak veya sms gibi (dumanla yapılan iletişim dönemlerinden hiç bahsetmiyorum bile) farklı yollarla iletişime geçtiğimiz yakınlarımızla, günümüz şartlarında çok daha fazla yol ve imkan kullanarak iletişime geçebiliyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İletişimin verdiği olanaklar, elbette “güvenlik” konusunda da kendini gösteriyor. Sevdiğimiz kişilerin nerede olduğunu ve güvende olup olmadığını bilmek, şüphesiz iletişim çağının en önemli getirilerinden biri olsa gerek.

Sponsorlu reklam

Benzer hizmetleri sunan uygulamalardan sonra, Google da “Güvenli Kişiler” isimli kendi güvenlik uygulamasını Google Play Store’da yayınladı. Arkadaşlarınızın ve ailenizdeki fertlerin gerekli olduğu anlarda konumunuza ulaşmasını sağlayan bu uygulama, en ihtiyaç duyduğunuz anlarda hayat kurtarabilir

Google güvenilir kişiler uygulaması

Google, güvenilir kişiler uygulamasıyla yakınlarınız ile acil durumlarda bağlantı kurmanızı sağlayacak! Çocuk takip uygulaması Örneğin; işe gittiniz ve çocuğunuzun nerede olduğunu bilmiyorsunuz. Deprem, kaza gibi bir felaket oldu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Google, güvenilir kişiler uygulaması

Telefonunda Google Güvenilir Kişiler uygulaması yüklü olan çocuğunuzun konum bilgisini isteyebilirsiniz. İstek geldiğinde eğer durumu iyi ise isteği iptal edebilir veya eğer belli bir süre bu talebinize cevap vermezse uygulama otomatik olarak çocuğunuzun bulunduğu konumu göndererek hayat kurtarabilir. Üstelik bu konum bilgilerine erişebilmek için telefonun açık olmasına veya internet bağlantısı olmasına ihtiyacı bile yok.

Google geçmiş konum bilgilerinden otomatik olarak nerede olduğunu saptayabiliyor. Android 4.1 ve üstü cihazlarda çalışan ve gerekli olduğu anda oldukça fayda sağlayacak Google Güvenilir Kişiler uygulamasını indirmek için Google Play Store’ yi ziyaret edebilirsiniz. Umarız başınıza bu gibi hayati bir durum gelmez, ancak tedbir almak her zaman en doğru şey olacaktır.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak